Banki

Prezes Pekao na Londyńskim Szczycie Instytutu Milkena

Michał Krupiński
Fotorzepa/Piotr Wittman
Michał Krupiński, prezes zarządu Banku Pekao, weźmie udział w dyskusji podczas Londyńskiego Szczytu Instytutu Milkena (Milken Institute London Summit). Szczyt jest wydarzeniem porównywanym do Światowego Forum Gospodarczego w Davos.

Prezes Zarządu Banku Pekao S.A. będzie jednym z panelistów w dyskusji - Wyzwania i możliwości dla Europy po Brexicie. Obok Krupińskiego w panelu wypowiedzą się prezesi globalnych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych tj. Aviva, Credit Suisse czy Citi, a także Peter Mandelson, Prezes Global Counsel, były komisarz UE ds. polityki handlowej i pierwszy brytyjski sekretarz stanu.

- W Europie po Brexicie Polska ma szansę odegrać znaczącą rolę. Dzięki doskonałym kadrom, które często za granicą, również w Londynie, zdobywały doświadczenie zawodowe, Polska może stać się centrum technologicznym Europy. Dobrze dokapitalizowany i stabilny sektor finansowy z pewnością przyczyni się do wzmocnienia roli gospodarczej naszego kraju - twierdzi Michał Krupiński, Prezes Zarządu Banku Pekao.

Wcześniej w sobotę Prezes Banku Pekao wspólnie z Michaelem Milkenem gościli specjalną sesję dla kilkudziesięciu inwestorów zainteresowanych inwestowaniem w Polsce głównie z USA.

Podczas szczytu poruszane  będą również takie tematy jak przyszłość finansowa Europy, jej bezpieczeństwo, cyberbezpieczeństwo, technologie blockchain, rola rynków kapitałowych, rynki wschodzące w 2018 roku czy imigracja i rynek pracy.  W Szczycie, jak co roku, uczestniczy około 900 osób - prezesi największych światowych koncernów, światowej sławy ekonomiści, myśliciele, przedstawiciele świata nauki, mediów oraz dyplomacji.

Milken Institute to bezpartyjny think tank o charakterze non-profit, który stawia sobie za cel wzrost globalnego dobrobytu poprzez budowanie rozwiązań zwiększających dostęp do kapitału, tworzenie miejsc pracy i poprawę zdrowia.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL