fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Strategia Pekao się nie zmieni?

Fotorzepa, Bosiacki Roman
PZU i PFR wskazują, że strategia Pekao po przejęciu ma się nie zmienić i bank wciąż powinien być zdolny do wypłaty całego zysku w formie dywidendy. Akcje Pekao lekko drożeją na otwarciu sesji na GPW.

Teoretyczny kurs otwarcia Pekao rośnie rano o 0,7 proc., do 121,35 zł (transakcja będzie przeprowadzona po 123 zł, ale w poza rynkiem, więc nie będzie mieć bezpośredniego technicznego wpływu na notowania Pekao). Wcześniej rynek miał spore obawy o strategię banku po tym jak będzie już w rękach PZU. Jednak nowy główny akcjonariusz sugeruje, że nie powinna się ona istotnie zmienić.

„Spodziewane jest, że wysoki stosunek współmierności kapitałowej oraz wysoki wskaźnik ROE Pekao przyczynią się do utrzymania aktualnej polityki wypłaty dywidendy w wysokości prawie 100% osiągniętego zysku” - czytamy w komunikacie prasowym PZU i PFR.

Pekao, jako jedyny oprócz Banku Handlowego przedstawiciel giełdowego sektora bankowego, był w ostatnich latach w stanie wypłacać całość zysku na dywidendę. Deklaracja PZU i PFR może wskazywać, że strategia Pekao, banku o jednym z najwyższych w sektorze wskaźnikach rentowności i wypłacalności, prowadzącego konserwatywną politykę kredytową i mającego jeden z najlepszych wskaźników kosztów do dochodów, nie powinna się istotnie zmienić.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA