fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Koronawirus: są wytyczne w sprawie przeprowadzenia egzaminów zawodowych dla adwokatów i radców

Egzamin zawodowy
Egzamin zawodowy
Fotorzepa /Jerzy Dudek
Kilka dni temu rząd wyłączył z zakazu organizowania imprez, zgromadzeń i spotkań egzaminy adwokackie, radcowskie, komornicze oraz egzamin dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zawodowych dla aplikantów adwokackich i radcowskich.

Aplikanci adwokaccy i radcowscy zmierzą się z zadaniami w dniach 18-21 maja 2021 r., natomiast egzamin komorniczy zaplanowany został na 12-14 maja.

Standardowo, egzaminy prawnicze przeprowadzane były w marcu, jednak z uwagi na rozwój epidemii koronawirusa, a także zamieszanie w związku ze zmianą terminu ubiegłorocznych egzaminów, ministerstwo zdecydowało się na zorganizowanie tegorocznych egzaminów w późniejszym czasie.

Ministerstwo opublikowało wytyczne opracowane wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, które zostaną przesłane Przewodniczącym komisji egzaminacyjnych, Przewodniczącym rad izb komorniczych oraz Dziekanom okręgowych rad adwokackich i okręgowych izb radców prawnych celem wdrożenia i zapewnienia jednolitych warunków bezpieczeństwa sanitarnego dla wszystkich uczestników egzaminu.

Dokument został podzielony na 5 sekcji, w których kolejno przedstawiono:

1. w Sekcji 1. podstawowe wytyczne dotyczące m.in. tego, kto może przebywać na terenie obiektu, w którym jest przeprowadzany egzamin oraz kto może być obecny na sali egzaminacyjnej podczas egzaminu, jak również zasad korzystania ze sprzętu komputerowego, dozwolonych materiałów egzaminacyjnych oraz materiałów piśmienniczych podczas egzaminu.

2. w Sekcji 2. wytyczne dotyczące środków ochrony osobistej zdających oraz innych osób biorących udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu, w tym zasady dotyczące zakrywania ust i nosa.

3. w Sekcji 3. wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa związanych z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń, w tym sposobów aranżacji sal egzaminacyjnych.

4. w Sekcji 4. wytyczne dotyczące możliwych modyfikacji w sposobie przeprowadzania egzaminu.

5. w Sekcji 5. wytyczne określające sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u członka Komisji Egzaminacyjnej lub u zdającego.

Wytyczne możesz zobaczyć TUTAJ

Źródło: MS/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA