fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Egzaminy prawnicze 2016: wyniki w Warszawie

Fotorzepa / Jerzy Dudek
Z cząstkowych wyników wynika, że najlepiej w obu korporacjach wypadł egzamin z etyki i zasad wykonywania zawodu.

Kolejne warszawskie komisje ogłaszają cząstkowe wyniki egzaminu zawodowego adwokackiego i radcowskiego. Egzamin odbywał się od 15 do 18 marca. Dotychczasowe wyniki, szczególnie u adwokatów, nie napawały optymizmem. Najnowsze są nieco lepsze. I tak w komisji nr 8 w stolicy do egzaminu przystąpiło 66 osób, zdało 43. Najwięcej dwój postawiono z prawa cywilnego – 18; z prawa karnego dwie, z prawa gospodarczego siedem, a z administracyjnego trzy.

W komisji nr 9 z kolei egzamin zdawało 67 osób, zdało 51. Najgorzej poszedł egzamin z prawa cywilnego – 12 dwój, z prawa karnego pięć i gospodarczego jedna.

Przed komisją nr 5 w Warszawie egzamin zdawało 66 osób, zdało 39. Z prawo cywilnego było 18 ocen niedostatecznych, z karnego dziesięć, z gospodarczego osiem, a z administracyjnego dwie. Najgorsze do tej pory wyniki z egzaminu adwokackiego odnotowały komisje: nr 3 w Warszawie – nie powiodło się 35 spośród 63 zdających, czyli ok. 56 proc., i nr 6 w Warszawie – zdało 36 z 66 zdających, tj. ok. 55 proc.

Tegoroczny egzamin adwokacki wzbudził spore zamieszanie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie adwokackiego egzaminu zawodowego. Wśród zaplanowanych czynności jest przesłuchanie osób, które miały dostęp do pytań egzaminacyjnych. Prokuratura nie wyklucza, że przesłuchani zostaną także niektórzy kandydaci.

Ogłoszenie wyników egzaminu adwokackiego i radcowskiego przez pozostałe komisje spodziewane jest do końca kwietnia 2016 r.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA