Wynika to z interpretacji indywidualnej wydanej przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej 25 czerwca 2019 r. (0111-KDIB3-3.4013.96. 2019.1.JS).
Spółka zajmująca się produkcją oraz dystrybucją napojów alkoholowych, które podlegają obowiązkowi ich oznaczania znakami akcyzy, chciała potwierdzić możliwość przejęcia od swoich kontrahentów obowiązku oznaczenia wyrobów legalizacyjnymi znakami akcyzy, w sytuacji gdy uprzednio nałożone banderole stracą swoją ważność. Działanie rozważane przez spółkę jest efektem zmiany dotychczas obowiązujących wzorów znaków akcyzy na wyroby spirytusowe, która nastąpiła 1 stycznia 2019 r. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku akcyzowym, co do zasady w takiej sytuacji, banderole podatkowe już nałożone na wyroby, pozostają ważne przez okres 12 miesięcy licząc od dnia wprowadzenia nowego wzoru – czyli w sytuacji Wnioskodawcy, do 31 grudnia 2019 r. Ustawa o podatku akcyzowym przewiduje również możliwość wydłużenia tego terminu w drodze odpowiedniego rozporzą...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.