fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba cywilna: Jak badać kompetencje kandydatów na dyrektorów

Powitanie
Adobe Stock
Sprawne i rozwijające się państwo potrzebuje dobrze zorganizowanej, profesjonalnej i dobrze zarządzanej administracji. A to znaczy, że osoby zajmujące wyższe stanowiska w służbie cywilnej powinny spełniać jakieś wymagania.

Te wymagania zostały określone w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej. Wyższe stanowisko w służbie cywilnej może zajmować osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra lub równorzędny, nie była skazana prawomocnym wyrokiem orzekającym zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w urzędach organów władzy publicznej lub pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, spełnia wymagania określone w opisie stanowiska pracy oraz posiada kompetencje kierownicze.

Stosowne dokumenty

Weryfikacja pierwszych trzech wymagań jest zasadniczo prosta – kandydat na wyższe stanowisko musi przedłożyć stosowne dokumenty. Ocena kompetencji kierowniczych jest już dużo trudniejszym zadaniem. Przepisy nie doprecyzowują, w jaki sposób urzędy powinny jej dokonywać. Nie określają też, jakie dokładnie kompetencje kierownicze powinny być weryfikowane. Jak w takim razie urzędy radzą sobie z tym zadaniem?

Czytaj także: Proce...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA