fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pieniądze dla ministerstw i urzędów na 2021 rok

Pieniądze dla samorządów
Pieniądze dla samorządów
AdobeStock
Dotacje będzie można wykorzystać na wypłatę wynagrodzeń, opracowywanie dokumentów, raportów, badanie efektywności i prawidłowości wykorzystywania pieniędzy, a także na kursy, szkolenia, zakup sprzętu biurowego i wymianę doświadczeń.

Środki dla centralnych urzędów i instytucji pochodzą z programu „Pomoc techniczna", którego celem jest wsparcie szeroko rozumianego systemu zarządzania funduszami unijnymi, tak aby ich rozdysponowywanie, wykorzystywanie i rozliczanie przebiegało jak najsprawniej. Zarówno na szczeblu centralnym jak i regionalnym.

Obecnie instytucja, w której rękach znajduje się zarządzanie programem „PT", czyli resort funduszy i polityki regionalnej prowadzi nabory wniosków dla trzech działań programu:

- 2.1 „Wsparcie instytucji",

- 1.2 „Wsparcie stanowiska pracy",

- 1.1 „Wsparcie zatrudnienia".

Powyższe części programu skierowane są najczęściej do tych samych podmiotów. Wszystkie one mają prawo być wnioskodawcami. Przykładowo dotyczy to Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (byłe Ministerstwo Cyfryzacji), Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej albo Ministerstwa Infrastruktury. Oprócz powyższych, w grupie potencjalnych wni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA