fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Postępowanie przed sądem administracyjnym: epidemia odpowiada za rezygnację z rozpraw

Fotorzepa / Marta Bogacz
Strony oczekujące po wniesieniu skargi kasacyjnej na rozpatrzenie ich sprawy przez NSA nie zostaną wezwane na jawną rozprawę, lecz od razu otrzymają pocztą treść wyroku wydanego bez ich osobistego udziału.

Prezes NSA 16 października 2020 r. wydał zarządzenie nr 39, zgodnie z którym od 17 października 2020 r. do odwołania NSA ma rozpatrywać wszystkie sprawy, w tym te wyznaczone już do rozpatrzenia na rozprawie, wyłącznie na posiedzeniu niejawnym. Strony oczekujące po wniesieniu skargi kasacyjnej na rozpatrzenie ich sprawy przez NSA nie zostaną zatem wezwane na jakąkolwiek jawną rozprawę, lecz od razu otrzymają z sądu pocztą treść wyroku wydanego przez sąd bez ich osobistego udziału. Te same zasady mają mieć także zastosowanie do wszystkich wojewódzkich sądów administracyjnych na obszarze czerwonym, a zatem obecnie na całym terytorium kraju.

Wydając wspomniane zarządzenie nr 39 prezes NSA nie wskazał wprost podstawy prawnej dla wspomnianego odwołania rozpraw. W szczególności możliwości takiego odwołania rozpraw nie dotyczy bezpośrednio ani wspomniany w zarządzeniu nr 39 przepis §1 rozporządzenia Rady Ministrów z 9 października 2020 roku w sprawie ustanowienia...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA