fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prosty język urzędowy oszczędza czas i koszty

www.sxc.hu
Prosty język oszczędza czas i koszty, sprzyja demokracji i buduje zaufanie. Dobrze, że ten ruch na dobre zagościł już w Polsce.

Jesień to szczyt sezonu w prostojęzycznym świecie. 13 października od 2011 r. obchodzony jest międzynarodowy dzień prostego języka. 3 października w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, podczas II Forum Prostego Języka „Prosto i kropka", kolejne podmioty podpisały porozumienie na rzecz prostej komunikacji w urzędach (ma już ono 28 sygnatariuszy). A w dniach 25-27 września w Oslo odbyła się główna doroczna konferencja międzynarodowa PLAIN 2019 (konferencje są organizowane na przemian przez Plain Language Association International i Clarity). Zgromadziła ona 400 uczestników z 25 państw, w tym ponad 100 prelegentów. Byli przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, ministerstw, urzędów skarbowych, uniwersytetów oraz firm dbających o jasną komunikację lub świadczących usługi w tym zakresie.

Podczas II Forum Prostego Języka w MIiR mówiono, że prosty język to oszczędność publicznych pieniędzy, transparentność działań administracji, ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA