fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niejasne kryteria naboru na wyższe stanowiska w służbie cywilnej

Adobe Stock
Kryteria naboru na wyższe stanowiska w służbie cywilnej są mało transparentne – skarżą się absolwenci Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Trafiają na nie osoby z klucza politycznego, bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

W czerwcu 2020 r. Stowarzyszenie Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP) złożyło do dyrektorów generalnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ministerstw wniosek o udostępnienie informacji dotyczącej realizacji w urzędach przepisu art. 53 ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, który określa wymagania wobec osób zajmujących wyższe stanowiska w służbie cywilnej. Wniosek obejmował zestaw 20 pytań. Na wniosek odpowiedziało 20 spośród 21 instytucji. Pytano m.in. o to:

- w jaki sposób są pozyskiwane informacje na temat potencjalnych kandydatów zainteresowanych objęciem wyższego stanowiska służby cywilnej;

- ile razy od czasu wejścia w życie ustawy z 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw (zniosła ona konkursy na wyższe stanowiska w sc i zaniżyła kryteria dla kandydatów na te stanowiska) ogłoszono publicznie nabór na wyższe stanowisko służby cywilnej.

Czytaj także:...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA