fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Drobne wykroczenia nie przekreślają kariery egzaminatora - wyrok WSA

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Marszałek województwa i samorządowe kolegium odwoławcze nieprawidłowo uznały, że niezapięcie pasów i niewłączenie świateł uzasadnia twierdzenie o braku rękojmi należytego wykonywania obowiązków egzaminatora.

Taki wniosek płynie z niedawnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi (sygn. akt III SA/Łd 201/20). Marszałek województwa odmówił wpisania Władysława Z. (imię fikcyjne) do ewidencji egzaminatorów prawa jazdy w zakresie kategorii A i B. Uznał, że mężczyzna nie daje rękojmi należytego wykonywania obowiązków egzaminatora, bowiem wielokrotnie naruszył przepisy ruchu drogowego, popełniając wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Władysław Z. wyjeżdżając autem z bramy posesji nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz nie włączył świateł, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł i przypisaniem 2 punktów karnych.

Decyzję marszałka utrzymało samorządowe kolegium odwoławcze. Podzieliło opinię, że postawa Władysława Z. jako ubiegającego się o wpis do ewidencji egzaminatorów budzi uzasadnione zastrzeżenia. Jak podkreśliło, nie daje rękojmi należytego wykonywania obowiązków egzaminatora, polegają...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA