fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przygotowanie efektywnego postępowania w zamówieniach publicznych

Adobe Stock
Od nowego roku zamawiający będzie zobowiązany – już na etapie przygotowania postępowania – do podjęcia działań, zapewniających zakup usług, towarów czy robót budowanych o najwyższej jakości w stosunku do ponoszonych kosztów.

Zamawiający jako gospodarz postępowania oraz dysponent środków publicznych jest obowiązany do przygotowania oraz przeprowadzenia postępowania w sposób zgody z dyrektywami płynącymi ustawy Prawo zamówień publicznych. Nowe prawo zamówień publicznych (dalej nowe Pzp), które wejdzie w życie wraz z początkiem 2021 r. nakłada na zamawiających szereg dodatkowych obowiązków – w tym w zakresie prawidłowego przygotowania postępowania. Przede wszystkim zamawiający będą obowiązani respektować zasadę efektywności zamówień publicznych, która ma zastosowanie do wszystkich czynności podejmowanych przez wykonawcę.

Zmiana optyki zamawiających

Zasada efektywności ma przede wszystkim wpływać: na skuteczny i sprawny przebieg procedury zamówieniowej, a także na zmianę dotychczasowej optyki zamawiających. Powinni oni – w świetle nowych przepisów – dążyć do wyboru wykonawców, oferujących sprzedaż towarów, usług czy robót budowlanych w najlepszej cenie w stosunku do ofer...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA