fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WSA w Krakowie o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego: przepisy muszą być precyzyjne i jednoznaczne

Adobe Stock
Przy tworzeniu miejscowego planu zagospodarowania obowiązują zasady prawidłowej legislacji. Przepisy powinny być formułowane w sposób precyzyjny, jasny i jednoznaczny.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony 12 października 2012 r. przez Radę Miasta Krakowa dla obszaru Młynówka Królewska-Filtrowa, ustalał w § 8 ust. 4, że konstrukcje anten wsporczych urządzeń telefonii komórkowej muszą „harmonijnie wpisywać się w krajobraz i kolorystycznie wtapiać w istniejące pokrycie terenu", a ich lokalizacja „nie może przesłaniać punktów widokowych".

Spółka operator komórkowy zaskarżyła ten przepis do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Argumentowała, że ustanawiając nieostre i arbitralne wymogi, plan uzależnia w praktyce lokalizację stacji bazowej telefonii komórkowej od uznania organów administracji.

Czytaj też:

Planowanie przestrzenne w gminie wymaga szczególnej czujności

Utrudnień nie było

Rada Miasta zaprzeczyła zarzutom. W jej opinii nie ma podstaw do uznania, że ustalenia planu miejscowego uniemożliwiają jakiejkolwiek spółce telekomunikacyjnej prowadzenie działalności, o której mow...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA