fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sieci 5G oraz liderzy cyfrowych innowacji ze wsparciem

Pieniądze
Adobe Stock
Po zapoznaniu się z opiniami ponad 150 osób i instytucji, w Krajowym Planie Odbudowy, w części dotyczącej transformacji cyfrowej, pojawiły się zmiany umożliwiające finansowanie nowych rodzajów przedsięwzięć.

Po konsultacjach społecznych, do których skierowany został krajowy plan odbudowy, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje także tzw. wysłuchania odwrotne. Są to spotkania, na których prezentowane są zgłoszone wcześniej uwagi i mowa jest o tych, które zostały uwzględnione w dokumencie oraz o tych, które zostały odrzucone, wraz z podaniem uzasadnienia.

Czytaj także: Krajowy Plan Odbudowy i wskaźnik zadłużenia

I właśnie w wyniku zgłoszonych uwag (i ich akceptacji) w części dokumentu KPO, który odnosi się do transformacji cyfrowej i wyzwań z nią związanych, pojawiły się nowe zapisy. Jak już zostało zauważone, do tej części KPO uwagi zgłosiło około 150 osób, instytucji czy organizacji. W ich wyniku wprowadzono szereg zmian. Dopisano między innymi możliwość realizacji inwestycji dotyczących rozwoju sieci 5G oraz udzielania wsparcia na rzecz inwestycji dotyczących wykorzystania cyfrowych rozwiązań w edukacji. Dodano także działania w sprawie stworzenia siec...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA