fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojewódzki Sąd Administracyjny o niezgodnych z zasadami konsytucyjnnymi ograniczeniach handlu

Shutterstock
Uchwała dotycząca działalności na terenie miasta musi być zgodna z zasadami konstytucyjnymi, chroniącymi przedsiębiorców oraz z przepisami prawa przedsiębiorców.

Zmiana uchwały w sprawie regulaminu targowisk miejskich oraz miejsc wyznaczonych do handlu w Piotrkowie Trybunalskim spotkała się ze sprzeciwem przedsiębiorców i rozstrzygnięciem nadzorczym wojewody łódzkiego.

Paragraf 4 regulaminu przed zmianą przewidywał, że na miejscach wyznaczonych do handlu przy ul. Cmentarnej mogą być sprzedawane wyłącznie kwiaty i znicze nagrobkowe. W uchwale z 30 września 2020 r. Rada Miasta rozszerzyła ten przepis, ograniczając handel również przy ul. Targowej. Od tej pory mogły tu być sprzedawane wyłącznie produkty spożywcze, rolne i ogrodnicze. Dotychczas handel prowadzony na targowisku przy ul. Targowej nie miał takiego ograniczenia.

Za i przeciw

Przewodniczący rady miasta wyjaśnił, że zmiana w regulaminie targowisk wynikała z wcześniejszego zmniejszenia obszaru, wyznaczonego na handel przy ul. Targowej. Wprowadzono je, aby uporządkować prowadzony tam handel i w maksymalnym stopniu wyeliminować uciążliwości dla mieszkańców osiedl...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA