fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojewódzki Sąd Administracyjny: Prawo przedsiębiorców zabrania przeprowadzenia ponownej kontroli przez inspektora pracy

Adobe Stock
Prawo przedsiębiorców nie pozwala sprawdzać tego samego okresu działania firmy, który podlegał już wcześniej weryfikacji inspektora pracy.

Spór pomiędzy działającym na Górnym Śląsku przedsiębiorcą a kontrolującym go inspektorem pracy rozgorzał na podstawie art. 58 ust. 1 prawa przedsiębiorców, który przewiduje zakaz przeprowadzania ponownej kontroli przez ten sam organ, w przypadku gdy ma ona dotyczyć przedmiotu objętego uprzednio zakończoną kontrolą.

Przedsiębiorca kwestionował aktualnie trwającą kontrolę, obejmującą okres od stycznia do maja 2019 r., gdyż w czasie poprzedniej wizyty inspektora w tym zakładzie jego upoważnienie do przeprowadzenia kontroli obejmowało okres od 1 listopada 2018 r. do 12 kwietnia 2019 r. W reakcji na sprzeciw przedsiębiorcy inspektor wydał postanowienie o kontynuowaniu kontroli. W odpowiedzi na zażalenie przedsiębiorcy na to postanowienie okręgowy inspektor pracy w Katowicach utrzymał je w mocy, bo stwierdził, że zgodnie z art. 10 i 24 ust. 1 ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy zakres przedmiotowy kontroli inspektora pracy zawsze jest taki sam – obejmuje przestrzeganie p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA