fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

18 mln zł na wsparcie dla bezrobotnych otrzymają małopolskie urzędy pracy

Urząd pracy
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Pieniądze mają pomóc w przygotowaniu indywidualnych programów wsparcia, które obejmą m.in. analizę potrzeb i możliwości bezrobotnego, a także pośrednictwo lub poradnictwo w poszukiwaniu pracy oraz subsydiowanie zatrudnienia.

Oferta skierowana jest do powiatów i miast na prawach powiatu województwa małopolskiego. Ograniczenie terytorialne wynika z faktu, że przyszłe projekty na rzecz bezrobotnych mają być finansowane ze środków programu regionalnego właśnie tego województwa. Mowa o części 8.2 programu „Aktywizacja zawodowa" (rodzaj projektu A: „Kompleksowe programy na rzecz aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy").

Nabór wniosków o dofinansowanie zostanie przeprowadzony w okresie od 26 lutego do ósmego marca. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na maj. Wartość dofinansowania w zgłaszanych projektach musi przekraczać równowartość 100 tys. euro, co na dzień ogłoszenia konkursu oznaczało ok 456 tys. zł. Jak już zostało podkreślone, wnioskodawcami mogą być powiaty lub miasta na prawach powiatu z województwa małopolskiego, a jego wyłącznymi wykonawcami powiatowe urzędy pracy z tego regionu (nie ma możliwości zgłaszania i realizacji projektów partnerskich)....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA