fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w prawie budowlanym: najpierw musi być projekt

Dokumenty budowy
AdobeStock
Inwestorzy, samorządy, deweloperzy, projektanci oraz zwykli Kowalscy szykują się już do nowego sezonu budowlanego. Zanim wykonawcy wyjdą na place budów warto przypomnieć sobie zmiany w prawie budowlanym, które weszły w życie pod koniec minionego roku. Dziś pierwszy odcinek cyklu artykułów, które przybliżą nowe regulacje.

Ustawa z 13 lutego 2020 r. o zmianach w prawie budowlanym weszła w życie 19 września 2020 r. Celem ustawodawcy było uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego poprzez m.in. wprowadzenie podziału projektu budowlanego oraz uporządkowanie wykazu obiektów budowlanych oraz robót budowlanych bez pozwolenia czy bez zgłoszenia.

Czytaj także:

Zmiany w prawie budowlanym

Podział projektu budowlanego

Zmiana w zakresie projektu budowlanego, to bez wątpienia najbardziej dyskusyjny element wrześniowej nowelizacji prawa budowlanego. Zgodnie z ustawą z 13 lutego 2020 r. o zmianach w prawie budowlanym projekt budowlany dzieli się na:

- projekt zagospodarowania działki lub terenu,

- projekt architektoniczno-budowlany,

- projekt techniczny.

Przed wejściem w życie nowelizacji projekt budowlany był jednolitym dokumentem składającym się z projektu zagospodarowania działki, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego. Zgodnie z nowymi przepisami prawa bud...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA