fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Losowanie przy rekrutacji do przedszkoli - wyrok WSA

Fotorzepa / Sławomir Mielnik
Zarządzenie dyrektora przedszkola nie może stanowić podstawy prawnej przesądzającej samoistnie o wprowadzeniu kryterium losowania jako etapu rekrutacji do przedszkola – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu.

Rodzice zaskarżyli do sądu decyzję dyrektora jednego z publicznych przedszkoli w Opolu, którym odmówiono przyjęcia ich syna do placówki.

Zasady losowania

W związku z dużą ilością złożonych wniosków komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola zastosowała procedurę losową. Z akt sprawy wynika, że losowanie przeprowadzono w jednym zestawie kandydatur w ramach tej samej liczby punktów rekrutacyjnych poprzez przygotowanie losów do zestawu kandydatur zawierających numery PESEL kandydatów biorących udział w losowaniu, umieszczenie ich w jednym przezroczystym naczyniu w sposób uniemożliwiający odczytanie zawartości losu przed wyjęciem z naczynia, wymieszanie oraz kolejno wyjmowanie po jednym losie.

W wyniku tej procedury dziecko państwa L. nie zostało przyjęte do przedszkola. Niezadowoleni rodzice wystąpili na drogę sądową.

Czytaj także:

Zaszczepienie może być jednym z kryteriów w rekrutacji do przedszkola

Podstawy prawne

W skardze podnie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA