fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ranking „Rzeczpospolitej”: Najlepsze wydziały i uczelnie ekonomiczne w Polsce

Bloomberg
Dziennik „Rzeczpospolita” po raz drugi przedstawia zestawienie najlepszych wydziałów i uczelni ekonomicznych w Polsce. Ma ono pomóc dokonać najlepszego wyboru młodym ludziom przygotowującym się na studia ekonomiczne.

W naszym zestawieniu staramy się przede wszystkim ustalić, które wydziały i uczelnie oferują najwyższą jakość nauczania (w tym najlepszą i dostępną dla studentów kadrę dydaktyczną i naukową); gdzie młodzi ludzie mogą najczęściej wzbogacić swoją edukację o międzynarodowe kontakty, i która uczelnia zapewnia swoim absolwentom szybkie znalezienie dobrej pracy.

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji rankingu uczelnie i wydziały porównujemy na podstawie wyników uzyskanych przez nie w czterech kategoriach: jakości nauczania, umiędzynarodowienia, potencjału naukowego oraz karier absolwentów.

Sporządzając zestawienie oparliśmy się w tym roku wyłącznie na danych i wiedzy ekspertów Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIP), który zbudował i rozwija krajowy System Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-ON.

Galę poprzedzi debata pt.: „Ekonomiści na rynku pracy. Ich rola w gospodarce, na rynku kapitałowym”.

Patronem honorowym Rankingu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Partnerem merytorycznym jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowy Instytut Badawczy.

Partnerami rankingu są: CFA Society Poland, Grupa Boryszew, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych i KPMG.

Źródło: r.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA