fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych odwołała dziś ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. Będzie pełnił swoje obowiązki do października, do chwili rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

O odwołanie Jacka Kurskiego wnioskowała Joanna Lichocka.

To pierwsza decyzja Rady Mediów Narodowych, której inauguracyjne posiedzenie odbyło się wczoraj. W skład rady wchodzi pięć osób: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk (PiS), Grzegorz Podżorny (Kukiz'15) i Juliusz Braun (PO). Jak podają media, za odwołaniem Kurskiego było czterech z pięciu członków Rady Mediów Narodowych, wśród nich szef RMN - Krzysztof Czabański. Od głosu wstrzymał się Grzegorz Podżorny

Jak dotąd Rada Mediów Narodowych nie przedstawiła uzasadnienia swojej decyzji. Do mediów dotarło jedynie stwierdzenie RMN, że "Kurski źle wywiązywał się ze swoich obowiązków".

Rada Mediów Narodowych ogłosi konkurs na następcę Jacka Kurskiego, który to konkurs ma być rozstrzygnięty do połowy października. Jeszcze dziś natomiast miała zapaść decyzja co do osoby, która będzie pełniła obowiązki prezesa TVP do chwili rozstrzygnięcia konkursu. Ostatecznie Rada Mediów Narodowych zdecydowala, że funkcję tę do tej chwili będzie pełnić Kurski.

Według Fakt.pl Kurskiego na stanowisku prezesa ma zastąpić była szefowa TVP1 Małgorzata Raczyńska. Jak zaznacza dziennik, Raczyńska jest "przyjaciółką rodziny Kaczyńskich".

Jacek Kuski pełnił funkcję prezesa TVP od stycznia tego roku. Został na to stanowisko powołany decyzją ministra skarbu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA