Prezes Trakcji z zarzutami. Firma go zawiesiła

Arkadiusz Arciszewski usłyszał zarzuty w dużym śledztwie dotyczącym korupcji i został zwolniony za poręczeniem. Rada nadzorcza go zawiesiła.

Prezes Trakcji zwolniony za poręczeniem. Zachowa fotel?

Kontrolowana przez PKP PLK spółka na razie nie komentuje zatrzymania prezesa, ani nie ujawnia, czy zwołano posiedzenie rady nadzorczej.

Prezes Trakcji zatrzymany na zlecenie prokuratury. Znamy przyczyny

Prezes Trakcji Arkadiusz Arciszewski został zatrzymany na zlecenie Prokuratury Krajowej. Oprócz niego jeszcze kilkanaście osób. Chodzi m.in. o korupcję, ale śledczy nie podają szczegółów.

Chiński rząd będzie kupował puste mieszkania?

Władze Chin rozważają nowy sposób walki z kryzysem na rynku nieruchomości. Myślą o kupowaniu przez państwo pustych domów i mieszkań od deweloperów.

Tradycyjna siedziba czy coworking? Ile kosztują biura w polskich miastach?

Wynajem najdroższych podniebnych biur w Warszawie kosztuje ponad 30 euro za metr. W innych dużych miastach stawki wywoławcze wahają się od 8 do 17 euro za mkw. miesięcznie. Najmniejsze dostępne obecnie biura mają kilkanaście metrów, największe – nawet kilka tysięcy.

Pożar na Marywilskiej 44. Notowania Mirbudu w dół po pożarze

Reakcją na zniszczenie centrum handlowego była przecena akcji. Grupa planuje odbudować halę.

Firmy nie chcą już dużych biur. Pandemia dramatycznie zmieniła rynek

Koszt wynajmu najdroższych biur w stolicy to 30 euro za mkw. W innych miastach stawki wahają się od 8 do 17 euro.

Polacy zaczęli masowo zaklepywać mieszkania. Powodem rządowy program

Kupujący boją się powtórki „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”, który mocno podbił ceny mieszkań. Lokali szukają i rezerwują je nie tylko chętni na dopłaty z programu „Na start”, ale i gotówkowicze.

Silna grupa z dużymi możliwościami

– Budujemy i projektujemy obiekty, w tym magazynowe i przemysłowe. Stawiamy na inwestycje w odnawialne źródła energii, działalność deweloperską, czyli tworzenie komfortowych i nowoczesnych przestrzeni oraz kreowanie, a także integrację rozwiązań z zakresu smart building i smart home. Wszystko w ramach Grupy WPIP – wyjaśnia jej właściciel oraz prezes zarządu WPIP S.A. Dariusz Stasik.

Gwałtowny skok rezerwacji nowych mieszkań. Polacy ruszyli do biur nieruchomości

Po bardzo spokojnym początku roku w połowie kwietnia gwałtownie wzrosła średnia liczba rezerwowanych lokali. Na celowniku głównie Warszawa i Poznań.

Ceny materiałów budowlanych nadal spadają

Marzec był kolejnym miesiącem, w którym zmalały ceny większość produktów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. Bardziej potaniały jednak produkty oferowane w hurcie niż w detalu.

Ceny mieszkań doszły do sufitu? Sprzedający liczą na kolejne zwyżki

Od 6,1 proc. we Wrocławiu do 36,5 proc. w Krakowie wzrosły w ciągu roku średnie ceny transakcyjne lokali z rynku wtórnego. Pierwszy kwartał br. przyniósł pewną stabilizację.

Spadają ceny materiałów budowlanych. Co potaniało najbardziej?

Luty to szósty z rzędu miesiąc, w którym tanieje większość produktów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. Jak będzie w kolejnych miesiącach, w dużej mierze zależy od sytuacji gospodarczej w Polsce.

Ceny nowych mieszkań dalej w górę w największych aglomeracjach

Luty przyniósł kolejne zwyżki średnich cen lokali w największych aglomeracjach, bo nowe projekty deweloperzy wprowadzają z coraz wyższymi cenami ofertowymi.

Niemcy mają problem. Wysokie stopy uderzyły w domy i mieszkania

Stosunkowo wysokie stopy procentowe uderzyły w popyt na domy i mieszkania. W efekcie w 2023 r. zbankrutowało prawie 3 tys. niemieckich firm budowlanych.

Ceny mieszkań. Czy to koniec histerii? Program „Na start” uspokoi rynek?

Od 9 proc. w Szczecinie do 28 proc. w Krakowie zdrożały w rok nowe lokale. Lekko uspokoić rynek ma wydłużenie programu „Na start” do czterech lat. Możliwe są jednak dwucyfrowe zwyżki cen.

„Bezpieczny kredyt 2 proc.” rozsiał się po całym kraju. Gdzie najbardziej?

Tani kredyt z dopłatami cieszył się wielką popularnością nie tylko w wielkich miastach. To dobrze, bo jest nadzieja na rozruszanie się rynku nieruchomości również w tzw. Polsce powiatowej.

Są miliony z Unii na nowe drogi w pięciu województwach. Gdzie powstaną?

Województwa podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie i mazowieckie dostaną prawie 2,4 mld zł na rozwój dróg wojewódzkich z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.