Konferencja prasowa w MKiŚ. Prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak oraz wiceminister klimatu i środ Energetyka Zawodowa

Rząd chce uszczelnić program „Czyste Powietrze". I rynek pomp ciepła

Bez badań w Polsce pompy ciepła nie będą dofinansowane przez państwo – zgodnie zapewniają NFOŚiGW oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Na liście zweryfikowanych dostawców są już firmy z Polski.

Ciepło

UOKiK wytropił nieprawidłowości na rynku pomp ciepła. Ich kontrola budzi emocje

Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?

Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji. Ponadto oferowana przez nie samoobsługa pracownicza oszczędza czas, a automatyzacja części procesów administracyjnych zmniejsza koszty prowadzenia biznesu.

Kina wracają do formy. Repertuar im to utrudni. „Garfield” nie wystarczy

Po dobrym pierwszym kwartale 2024 roku operatorzy dużego ekranu w Polsce spodziewają się teraz słabszego okresu. „Garfield” sam sobie nie poradzi.

CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy

W tym roku CERT Orange Polska opublikował dziesiątą edycję raportu poświęconego cyberbezpieczeństwu w polskim internecie. Co zmieniło się w ciągu dekady i jakie są prognozy?

Więcej firm zmierzy się z raportami ESG

Chcemy pokazać polskim przedsiębiorcom i firmom, co oznacza raportowanie zgodne z Europejskimi Standardami Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju – mówi prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, organizator Rankingu ESG. Odpowiedzialne zarządzanie 2024.

Kultowy warszawski lokal okradziony. Właściciele apelują o pomoc

Rurki z Wiatraka to lokal znany większości warszawiaków z prawego brzegu Wisły. O lokalu było głośno w 2020, gdy walczył o przetrwanie w pandemii. Teraz liczy na pomoc klientów w odzyskaniu unikalnej maszyny.

"Podejmiemy niezbędne kroki". Chiny reagują na cła nakładane przez USA

Chinom nie spodobały się nakładane przez USA cła na chińskie produkty. Podejmowana przez administrację Bidena obrona amerykańskich producentów wywołała mocną reakcję Pekinu.

Dziwny strajk głodowy w Sejmie. Rolniczy związek nie istnieje, ale protestuje

Trwa nietypowy strajk głodowy rolników w Sejmie. Nietypowy, bo związek rolniczy Orka, który okupuje stoliki dziennikarskie, oficjalnie nie istnieje, a wśród jego członków jest m.in. kierowca tira i elektryk - ustaliła „Rz”.

Raport z festiwalu w Cannes. Kina straciły miliardy widzów

Rusza festiwal filmowy w Cannes. W kuluarach odtajniono dziś rano raport o stanie rynku kinowego w 2023 roku. Wiemy, jak radzą sobie w 2024 roku kiniarze w Polsce.

Melinda Gates odchodzi z fundacji i zabiera ze sobą miliardy dolarów

Melinda French Gates, która wraz z byłym mężem stoi na czele Fundacji Billa i Melindy Gates, poinformowała, że 7 czerwca zrezygnuje z tej funkcji, by skoncentrować się na własnęj filantropii na rzecz kobiet.

Shein w ogniu krytyki. Zatrudnieni w fabrykach wciąż pracują 75 godzin tygodniowo

Chiński gigant odzieżowy Shein obiecywał poprawę warunków pracy w zakładach jego dostawców. Na obietnicach się jednak skończyło. Osoby zatrudnione w fabrykach produkujących tanią odzież w dalszym ciągu pracują znacznie powyżej normy za minimalne pieniądze.

Tomasz Szymczak, prezes lotniska Warszawa-Modlin: Modlin nie dał się zagłodzić

To ma być lotnisko dla linii niskokosztowych i czarterowych. Port będzie skromny, ale solidny. Normalny biznes z szacunkiem dla pieniędzy – mówi Tomasz Szymczak, prezes lotniska Warszawa-Modlin.

Herbaty mrożone biją rekordy, ale kaucje straszą

Sprzedaż napojów odbija po pandemicznym załamaniu. Rynek wart 25 mld zł znowu rozwija się dwucyfrowo. Najwięcej energii ma mrożona herbata – zaliczyła 30-proc. wzrost.

Wojna Lidla i Biedronki zahamowała wzrost cen. VAT klientom nie straszny

Mimo powrotu od kwietnia 5-proc. VAT na żywność, ubiegły miesiąc zakończył się ze wzrostem cen tylko o 0,3 pkt proc. powyżej odczytu z marca. To bezpośredni efekt wojny Lidla i Biedronki, ale podwyżki zostały tylko odroczone.

Poczta Polska stanie. Nadciąga fala strajków

Poczta Polska zadłuża się na potęgę. W ostatnich miesiącach wzięła kredyty pod nieruchomości za ok. 2 mld zł – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. By się ratować, państwowa spółka ostro tnie też zatrudnienie.

Obligo giełdowe obniży ceny prądu? Są prace nad projektem ustawy

W czasie kampanii wyborczej obecny rząd zapowiadał powrót do obliga, aby obniżyć ceny prądu. Na tym się skończyło.

Jakie benefity pozwalają utrzymać klientów?

Banki mogą oferować wiele benefitów i usług dodanych. Szymon Staśczak, dyrektor zarządzający Visa Consulting & Analytics w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wyjaśnia, korzystając z wniosków z badania Visa Consulting & Analytics Benefit Study, jak odróżnić od siebie te, które mają potencjał, by przyciągnąć i utrzymać klientów, od tych, które zabierają jedynie przestrzeń w aplikacjach.

Kto straci na sankcjach na rosyjski LNG? Nie tylko Kreml

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę Europa i jej sojusznicy sankcjami zmniejszają dochody Kremla z paliw kopalnych - ropy i węgla. W 14. pakiecie sankcji znajdzie się zakaz wykorzystywania portów Unii Europejskiej do reeksportu rosyjskiego LNG. To mocne uderzenie w kremlowski mur.

Sukces „Wybierz Francję”. Koncerny deklarują łącznie 16 mld dolarów inwestycji

Administracja Emmanuela Macrona może świętować. Podczas corocznego szczytu „Wybierz Francję” koncerny ogłosiły inwestycje na łącznie 16 mld dolarów. To o 3 miliardy więcej niż w 2023 roku.