Tag:

Europa

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 764

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Szef wywiadu zagranicznego Rosji przebywał z wizytą w Korei Północnej.

Cyryl I ogłasza „świętą wojnę”

Rosyjski Kościół Prawosławny nazywa Zachód wrogiem, a agresję Putina na Ukrainie „walką narodowo-wyzwoleńczą”.

Nie tylko Barents. Słynni holenderscy żeglarze i ich odkrycia

Jakich znam słynnych żeglarzy, którzy dokonali wielkich odkryć geograficznych? Proszę bardzo: Kolumb odkrył Amerykę, Vasco da Gama – drogę do Indii wokół Afryki, Magellan pierwszy opłynął kulę ziemską. Dobrze. A Holendrzy? Jakieś nazwiska?

Po zamachu w Moskwie: rosyjska prowincja nienawidzi stolicy

„Żałoba to tylko tam u was, w Moskwie” – mieszkańcy Rosji nie kryją swoich emocji po zamachu terrorystycznym w Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą.

Potrzebny bezpieczny tranzyt ukraińskiego zboża

Przewozy tranzytowe przez Polskę powinny kończyć się dokumentem potwierdzającym wysyłkę ładunku poza Unię. Ukraina odbudowała przeładunki na Morzu Czarnym do przedwojennego poziomu.

Premier Tusk o imporcie z Ukrainy: „nikt nie uzyska 100 proc. satysfakcji"

- W kwestii rolnictwa posunęliśmy się o krok do przodu – powiedział premier Donald Tusk. Z kolei premier Denys Szmyhal zapowiedział, że Ukraina wstrzymała wydawanie licencji na eksport zboża do Polski.

Rekordowa sprzedaż leków w rosyjskich aptekach. Na co masowo leczą się Rosjanie?

Sprzedaż leków antydepresyjnych w rosyjskich aptekach osiągnęła w pierwszych miesiącach 2024 r. najwyższy poziom od pięciu lat – podał rosyjski dziennik gospodarczy "Wiedomosti".

Polski generał zginął pod Bachmutem? Jak teorie spiskowe mogą służyć Rosji

Zanim bezrefleksyjnie naciśniemy przycisk „udostępnij” w kontekście rozmaitych sensacji krążących w sieci wokół wojny w Ukrainie i polskiego zaangażowania w konflikt, warto zadać sobie pytanie, komu szerzenie teorii spiskowych może służyć. Ostatnim tego przykładem są doniesienia, że polski generał Adam Marczak rzekomo zginął na stanowisku dowodzenia pod Bachmutem.

Brytyjski sąd bada, czy prawna definicja "kobiety" uwzględnia osoby transpłciowe

Jak podaje "The Guardian", pierwsza transpłciowa sędzia w Wielkiej Brytanii złożyła wniosek o dołączenie do sprawy przed tamtejszym Sądem Najwyższym w charakterze interwenienta. Wyrok może bowiem poważnie zagrozić ochronie praw osób transpłciowych.

Dokąd, jak, z kim? Wiosenne podróże europejskich milenialsów

Tej wiosny Niemcy, Francuzi i Anglicy podróżować będą głównie po Europie, z kolei Hiszpanie, Włosi i Francuzi wybiorą się w dalszą podróż - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród europejskich milenialsów.