Tag:

Film

„Miłość bez ostrzeżenia”. Joanna Kulig w skomplikowanej sieci amerykańskich uczuć

„Miłość bez ostrzeżenia”, którą wyreżyserowała Rebecca Miller, to pierwszy amerykański film Joanny Kulig. Polska aktorka partneruje m.in. Anne Hathaway i Peterowi Dinklage’owi.

Tantiemy autorskie z internetu: jak korzyści nielicznych przekuć w sukces wszystkich

Trwająca w Polsce dyskusja na temat tzw. tantiem z internetu dla filmowców opiera się na argumentach jednostronnych, niekiedy zaskakujących - pisze Janusz Piotr Kolczyński, radca prawny, partner zarządzający w kancelarii C.R.O.P.A. w Warszawie, arbiter Komisji Prawa Autorskiego 2019-2024.

„Diuna: Część druga” bije rekordy frekwencyjne

Po 18 dniach film Denisa Villeneuve’a ma na koncie blisko pół miliarda dolarów.

Nie żyje Maria Chwalibóg

Występowała w teatrze, grała w spektaklach Teatru Telewizji, filmach i serialach, ale swoją największą kreację stworzyła w „Kobiecie samotnej” Agnieszki Holland.

„Bękart”, „Miłość bez ostrzeżenia”, „Cztery córki”. W ten weekend każdy w kinie coś dla siebie znajdzie. Rekomendacje filmowe

Wciągający dramat historyczny „Bękart” Arcela, dokument o kobietach Islamu „Cztery córki” Ben Hanii, sympatyczna „Miłość bez ostrzeżenia” Rebeki Miller z Joanną Kulig w jednej z ról. Jest w czym wybierać

„Lepsze jutro”: Najlepsza z jarmarcznych rozrywek

Nestor włoskiego kina, 70-letni Nanni Moretti, kieruje kamerę na siebie samego. Tym razem po to, by spytać, po co właściwie kręci te wszystkie filmy?

Lata 90. na obrzeżach

Wielkim fanem „Oppenheimera” nie jestem i w oscarowym wyścigu kibicowałem innym tytułom.

Oscar 2024 za najlepszy film. „Oppenheimer” Nolana: radioaktywny podmuch geniuszu

Oscary 2024 za "najlepszy film” oraz w sześciu innych kategoriach. Przypominamy recenzję: „Oppenheimer” to biografia historyczna bliska arcydziełu. Cillian Murphy zagrał rolę życia, a Christopher Nolan udowodnił, że jest filmowcem kompletnym.

Dziś wielkie kino musi boleć

Oscar, najgłośniejsza nagroda świata filmu, się zmienia: honoruje Europę, trudne tematy, broni wolności, dostrzega opowieści o pogmatwanych ludzkich losach i zagrożeniach.

Od wykluczenia strzeż nas, Panie

Głównym tematem współczesnych irlandzkich pisarek zdaje się być wyobcowanie. Jako narodu, ale jeszcze bardziej – jako kobiet.