Chiny: Trwają prace nad statkiem kosmicznym do lotu na Księżyc

aktualizacja: 09.03.2017, 12:28
Foto: 123rf.com

Chiny pracują nad nowoczesnym statkiem kosmicznym, zdolnym zarówno do okrążania Ziemi na niskiej orbicie, jak i do lądowania na Księżycu - poinformowała w czwartek gazeta "Keji Ribao", oficjalny organ prasowy ministerstwa nauki i techniki.

REDAKCJA POLECA
21.03.2017
Trump podpisał budżet NASA. Jednym z celów misja na Marsa
16.03.2017
Kosmiczne ogrodnictwo. Zielenina na orbicie
08.03.2017
Chiny zamierzają przed końcem br. wysłać próbnik na Księżyc
28.02.2017
Elon Musk: SpaceX zabierze parę kosmicznych turystów w podróż dookoła Księżyca
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Ma to być statek wielokrotnego użytku, z miejscem dla "większej liczby astronautów" - powiedział uczestniczący w chińskim programie kosmicznym inżynier Zhang Bainian. Nie ujawniono żadnych szczegółów.

Załogowy statek kosmiczny Shenzhou, wykorzystany we wszystkich sześciu chińskich misjach załogowych ma w module powrotnym miejsce dla trzech astronautów.

Pierwszy chiński załogowy lot kosmiczny odbył się w 2003 roku. Podczas najnowszej misji kosmicznej w ubiegłym roku dwójka astronautów spędziła miesiąc na chińskim module orbitalnym Tiangong 2 (Niebiański Pałac).

Rozwijanie programu kosmicznego, który zgodnie z zapewnieniami Pekinu ma cel wyłącznie pokojowy, jest priorytetem władz chińskich; prezydent Xi Jinping dąży do utwierdzenia pozycji ChRL jako kosmicznej potęgi. W 2021 roku Państwo Środka chce wysłać sondę na Marsa, a później wyekspediować na Księżyc załogowy statek kosmiczny.

POLECAMY

KOMENTARZE