Zuzanna Dąbrowska

Komentarze

Gomułka byłby dumny

Protest rezydentów się rozwija, a w Internecie rozwija się hejt. Przede wszystkim tropieni są sami medycy, a nawet ich krewni.

Komentarze

Swój chłop musi płacić

Prawo nie ma szczęścia do przymiotników. Mówi się o nim czasem „twarde", czasem „martwe"... Tak przez długie lata określano m.in. rozwiązania dotyczące ściągania alimentów.

Polityka

Sondażowe straty prezydenta i premier

Według październikowego sondażu IBRiS wykonanego na zlecenie „Rzeczpospolitej" zarówno głowa państwa, jak i szefowa rządu tracą sondażowe punkty.

Sondaż "Rzeczpospolitej"

Kraj

Prezes nie uniknie dyskusji o aborcji

Jarosławowi Kaczyńskiemu nie udało się pozostać na marginesie sporu o aborcję, in vitro i prawa kobiet, choć przez lata próbował się do tej sfery nie mieszać.

Komentarze

To trzeba zakończyć

„Nie siejcie patologii, nie będzie jej śmiertelnego żniwa" – napisała na Facebooku poseł Krystyna Pawłowicz, komentując samobójczą śmierć 14-letniego chłopca.

Media

TVP doniosła na Opole

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie umowy, jaką zawarło Opole z TVP na organizację 54. Festiwalu Piosenki Polskiej.

Komentarze

Reprywatyzacja: Warszawski wstyd

Środa była kolejnym dniem pracy powołanej przez PiS komisji weryfikacyjnej. Chyba najbardziej jak dotąd poruszającym. Pierwszy raz ci, którzy do tej pory dobijali się...

Opinie

Płacz i płać abonament, kierowco

Abonament RTV trzeba płacić. Nawet za samo radio. I nawet jeśli znajduje się ono w służbowym samochodzie. I także wtedy, kiedy samochód jest w leasingu. Oraz nawet wtedy, kiedy...

Społeczeństwo

Koty niezależne od Erdogana

Koty siedzą wszędzie: na krześle przy kawiarnianym stoliku w Galacie, pod pomnikiem byka ustawionym w Fenerbahce przez jednego z sułtanów (który był zdeklarowanym miłośnikiem...

Komentarze

Opozycja krzyczy, a PiS nie słyszy

Odbieramy projekt PiS dotyczący Sądu Najwyższego jako zapowiedź zamachu stanu, uderzenie w trójpodział władz; zrobimy wszystko, by zablokować tę ustawę – powiedział lider PO...

Komentarze

Masz kasę, masz dziecko

Minister Konstanty Radziwiłł równo rok temu zakończył rządowy program dofinansowujący procedurę zapłodnienia in vitro.

Uchodźcy

Prosty przepis na ksenofobię

Siewcy nienawiści nie mają wielu argumentów. Często są to tylko chwyty retoryczne, które za trzecim powtórzeniem tracą świeżość i powodują lekkie mdłości.

Opinie
Example Alt
eWydanie