Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Zuzanna Dąbrowska

Polityka

Rząd PiS na trzy z minusem

Rząd PiS wystawia sobie laurkę, a opozycja nie zostawia na gabinecie Beaty Szydło suchej nitki. Dziennikarze „Rzeczpospolitej" weryfikują te opinie.

Komentarze

Nieposłuszny Waszczykowski

Witold Waszczykowski nazwany został w czwartek przez premier Beatę Szydło „filarem polskiej dyplomacji". Minister przyznał, że gdy obejmował stanowisko szefa MSZ, dobrze...

Komentarze

PiS: Dwa lata na szczycie podium

Dwa lata temu wybory wygrało PiS. Hasła „Damy radę” i „Praca, nie obietnice” znalazły największe uznanie wyborców – na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało ich 37,58...

Komentarze

Gomułka byłby dumny

Protest rezydentów się rozwija, a w Internecie rozwija się hejt. Przede wszystkim tropieni są sami medycy, a nawet ich krewni.

Komentarze

Swój chłop musi płacić

Prawo nie ma szczęścia do przymiotników. Mówi się o nim czasem „twarde", czasem „martwe"... Tak przez długie lata określano m.in. rozwiązania dotyczące ściągania alimentów.

Polityka

Sondażowe straty prezydenta i premier

Według październikowego sondażu IBRiS wykonanego na zlecenie „Rzeczpospolitej" zarówno głowa państwa, jak i szefowa rządu tracą sondażowe punkty.

Sondaż "Rzeczpospolitej"

Kraj

Prezes nie uniknie dyskusji o aborcji

Jarosławowi Kaczyńskiemu nie udało się pozostać na marginesie sporu o aborcję, in vitro i prawa kobiet, choć przez lata próbował się do tej sfery nie mieszać.

Komentarze

To trzeba zakończyć

„Nie siejcie patologii, nie będzie jej śmiertelnego żniwa" – napisała na Facebooku poseł Krystyna Pawłowicz, komentując samobójczą śmierć 14-letniego chłopca.

Media

TVP doniosła na Opole

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie umowy, jaką zawarło Opole z TVP na organizację 54. Festiwalu Piosenki Polskiej.

Example Alt
eWydanie