Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Piotr Kościelniak

absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, popularyzator nauki

Kosmos

Stephen Hawking w kosmosie

Słynny fizyk będzie miał możliwość odbycia krótkiego lotu na orbitę Ziemi. Miejsce w swoim turystycznym pojeździe zaproponował mu miliarder Richard Branson. — Natychmiast...

Media

Będzie drożej i gorzej

“Złe oceny Dudy i Szydło” - informuje “Rzeczpospolita” publikując kolejny sondaż wskazujący na niekorzystny dla PiS trend. W marcowym sondażu IBRiS pogorszyły się notowania...

Ekologia

Statek osiadł w raju

Brytyjski statek wycieczkowy uszkodził 13,5 tys. metrów kwadratowych dziewiczej rafy koralowej przy indonezyjskiej wyspie Kri w archipelagu Raja Ampat.

Nauka

Nowe chromosomy dla drożdży

Naukowcy stworzyli w laboratorium i wszczepili drożdżom fragmenty kodu genetycznego. Ich celem jest w pełni syntetyczny organizm.

Kosmos

Siedem planet jak Ziemia

Sensacyjne odkrycie belgijskich astronomów wskazuje, że Wszechświat jest pełen globów nadających się do życia.

Nauka

Potwór naukowy

Ponad pół wieku po odkryciu skamieniałych szczątków biolodzy wciąż nie wiedzą czym było to prehistoryczne stworzenie. Kłopoty sprawia nawet ustalenie, czy było kręgowcem.

Kosmos

NASA zapowiada wielkie odkrycie

Amerykańska agencja kosmiczna NASA zwołała na dzisiejszy wieczór specjalną konferencję prasową, która ma być poświęcona odkryciu „planet krążących wokół gwiazd innych niż nasze...

Przegląd prasy

Prezes buduje kraj

Czy w centrum kraju powstanie nowe lotnisko? Skoro prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówi, że projekt jest priorytetowy, to pewnie powstanie.

Nauka

Naukowcy wskrzeszą mamuta

Pierwsza hybryda mamuta i słonia może powstać w ciągu dwóch lat. Przywrócenie wymarłego gatunku obiecuje wybitny genetyk prof. George Church z Uniwersytetu Harvarda.

Nauka

Trump, seks i marchewka

Pomarańczowe zabarwienie skóry mężczyzn czyni ich bardziej atrakcyjnymi w oczach kobiet – to dowiedzione naukowo.

Kosmos

NASA chce powiercić w lodzie Europy

Amerykańska agencja kosmiczna przedstawiła projekt lądownika, który mógłby zbadać lodowy księżyc Jowisza. Pod lodową skorupą Europy prawdopodobnie znajduje się ocean płynnej wody.

Smog

Smog zabija 4 mln ludzi rocznie

Kraje z najgorszą jakością powietrza to Chiny i Indie. Jednak smogiem oddycha już ponad 90 proc. populacji świata — wynika z analizy amerykańskiego Health Effects Institute.

Cywilizacja

Tama w USA grozi zawaleniem

Najwyższa tama w USA, w miejscowości Oroville w Kalifornii, może stać się źródłem kataklizmu. Władze ewakuowały blisko 200 tysięcy mieszkańców okolicznych miejscowości.

Kosmos

Nowy skafander dla astronautów

Zaprojektowany przez Boeinga ubiór jest lekki, oddychający i nie krępuje ruchów. Firma liczy, że właśnie w takim będą latać na Międzynarodową Stację Kosmiczną wysłannicy NASA.

Example Alt
eWydanie