Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Grażyna Błaszczak

Specjalizuje się w tematyce nieruchomoœci (mieszkaniowych i komercyjnych), budownictwa oraz finansowania inwestycji, kredytów hipotecznych. Redaktor prowadzšca wydania papierowe „Nieruchomoœci” oraz serwis branżowy nieruchomosci.rp.pl. Prowadzšca konferencje i spotkania branżowe dotyczšce rynku mieszkań oraz nieruchomoœci komercyjnych. Wczeœniej m.in. dziennikarka „Życia Warszawy” oraz „Expressu Wieczornego”. Autorka pierwszych dodatków branżowych o nieruchomoœciach w dziennikach w latach 90. (np. „Warszawskie tempo”). Wyróżniona m.in. medalem XX-lecia przez Polskš Federację Rynku Nieruchomoœci oraz medalem „Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomoœci PRO AEQUO ET BONO” - Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomoœci.

Nieruchomoœci

Czarne owce i czarny PR

Deweloperzy budujšcy mieszkania majš spory problem. Nie ze sprzedażš, ale z wizerunkiem. – Jakkolwiek byœmy się starali, i tak usłyszymy, że zarabiamy za dużo – twierdzš.

FELIETON

Komercyjne

Roœnie hotel na hotelu

Choć ostatnio œredni wskaŸnik przychodu na pokój był najwyższy w Trójmieœcie, to hotele wyrastajš jak grzyby po deszczu nie tylko nad morzem.

Wynajem

Nowy gracz na rynku najmu

Na polski rynek najmu luksusowych apartamentów wchodzi firma No.44. Najtańsze lokum z jej oferty kosztuje 2 tys. euro miesięcznie.

Mieszkaniowe

Deweloperzy majš jak w raju?

Prawie co druga złotówka wydawana w Polsce na mieszkanie, trafia na konta deweloperów. Żaden duży kraj w Europie nawet nie zbliża się do tego wyniku.

OPINIA

Opinie z rynku

Bałtyk kusi zyskiem z najmu

Ruchu na rynku mieszkań – i nowych, i używanych – mogłaby pozazdroœcić Trójmiastu nawet stolica. I to zarówno jeœli chodzi o sprzedaż, jak i o wynajem.

FELIETON

Komercyjne

Biuro sterowane telefonem

Dlaczego tzw. konstruktywne podsłuchiwanie jest w firmie potrzebne? Jakie nowinki technologiczne sš niezbędne w nowoczesnym biurze?

OPINIA

Mieszkaniowe

Koniec szaleństwa w Gdańsku?

Trójmiasto zanotowało bardzo dobrš sprzedaż mieszkań i wzrost cen. Teraz już powinno być stabilniej. To dobra wiadomoœć dla kupujšcych, ale nie dla budujšcych. Będzie walka o...

TRANSAKCJE

Finansowanie

Więcej chętnych na hipoteki

Œrednia wartoœć indeksu mierzšcego popyt na kredyty mieszkaniowe roœnie. Czy bez dopłat do mieszkań z budżetu państwa też tak będzie?

FINANSOWANIE

Wynajem

Czy na najmie da się zarobić więcej

Co trzecie mieszkanie może być kupowane z myœlš o czerpaniu zysków z wynajmu. Czy jednak właœciciele lokali nie przeliczš się, wystawiajšc wysokie stawki najmu.

FINANSE

Komercyjne

Makro z nowym centrum

MLP Group przekazało sieci handlowej Makro Polska nowy magazyn o powierzchni ponad 10 tys. mkw. W budowie sš kolejne centra dystrybucji dla tej firmy.

Opinie z rynku

Oferujš kota w worku. Wolno im

Czy w czasach internetu i wyjštkowo łatwego dostępu do wielu informacji kupujšcym, sprzedajšcym i wynajmujšcym potrzebni sš jeszcze poœrednicy nieruchomoœci?

FELIETON

Komercyjne

Holendrzy postawili na ŁódŸ

Inwestor, który lokuje kapitał funduszy emerytalnych oraz ubezpieczycieli, zadebiutował w Polsce, kupujšc nieruchomoœć nie w Warszawie, ale w Łodzi.

INWESTYCJE

Finansowanie

Zarobki kontra raty

Żeby kupić na kredyt 55-metrowe mieszkanie w Warszawie, trzeba zarabiać aż 8 tys. zł na rękę. W Zielonej Górze wystarczy połowa tej kwoty.

FINANSOWANIE
Example Alt
eWydanie