Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Marek Kobylański

Opinie

Drogowy przepis na kabaret

Już prawie trzy lata obowišzuje przepis, zgodnie z którym zatrzymuje się prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkoœci o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Komentuje Marek Kobylański

Opinie

Jednym głosem w sprawie zleceń

Przedstawiciele pracowników i tych, którzy dajš im zarobić, dogadali się, i to w sprawie niezwykle istotnej. Chodzi o podpisywanie zleceń zamiast umów o pracę.

komentuje Marek Kobylański

Opinie

Ta ostatnia handlowa niedziela

Kiedyœ, zawinšwszy w niedzielę do jednego z niemieckich portów jachtowych, spytaliœmy, gdzie jest jakiœ sklep. Powiedziano nam: „Tu nie Polska, panowie. Tu nikt w niedzielę wam...

Komentuje Marek Kobylański

Opinie

Pamištka nieudanej walki ze smogiem

Miasta będš mogły wyznaczyć strefy, do których wjadš tylko ekologiczne samochody. Jeœli na wjazd zdecyduje się kierowca benzyniaka lub diesla, popełni wykroczenie i zapłaci karę.

Komentuje Marek Kobylański

Opinie

Legislacyjne rugby

Ten rok nie był wyjštkowy, jeœli chodzi o liczbę przyjętych przez Sejm ustaw. Wyjštkowa była natomiast atmosfera uchwalania niektórych przepisów.

Komentuje Marek Kobylański

Prawo drogowe

Z kamerš wœród ludzi

Monitoring na stałe zadomowił się w wielu miastach. Oswoili się z nim mieszkańcy i przyjezdni. Z założenia nie miał jednak nagrywać filmów z życia mieszkańców, tylko poprawić...

Opinie

Zamach na tajemnicę

Ministerstwo Finansów przygotowuje kolejne rozwišzanie, które ma uszczelnić system podatkowy i zapobiec utracie wpływów budżetowych.

Example Alt
eWydanie