Izabela Kacprzak

Izabela Kacprzak

Dziennikarka działu krajowego

Dziennikarka, absolwentka dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, od 2007 r. pracuje w dziale krajowym w „Rzeczpospolitej”. Wcześniej pracowała w „Trybunie Śląskiej” i „Dzienniku Zachodnim”, na studiach odbyła miesięczny staż dziennikarski we Francji. Od kilkunastu lat specjalizuje się w tematyce służb, w tym specjalnych, grup przestępczych, ochrony granic oraz tematach społecznych. Autorka głośnych artykułów i newsów m.in. o wypadku prezydenta RP Andrzeja Dudy, śmierci koni w Janowie Podlaskim i śmiertelnych kokcydiostatykach stosowane w przemysłowej hodowli drobiu, które znalezione w owsie dla koni. Wspólnie z "Głosem Zabrza i Rudy Śląskiej" w dziennikarskim śledztwie znalazła dowody, że Krystian F., gangster z Zabrza został ułaskawiony przez prezydenta RP na podstawie sfingowanej choroby nowotworowej. Trzykrotnie nominowana w plebiscycie MediaTory - Studenckich Nagród Dziennikarskich UJ. Wraz z redaktor Grażyną Zawadką m.in. za sprawę GetBack oraz ujawnienie kulis afery podkarpackiej i korupcyjnego układu braci R. z polskimi służbami specjalnymi. W 2017 r. została nominowana za całokształt pracy - czujne monitorowanie polskiej sceny politycznej i szereg publikacji, w których wyprzedziła konkurencję", a także za "odsłanianie nieprawidłowości panujących w rządzie i spółkach skarbu państwa". W 2019 r. wraz z Grażyną Zawadką nominowana do nagrody Grand Press za tekst „Kostecki przerwał zmowę milczenia”, który zapoczątkował cykl śledczy na ten temat.

Wyłączanie spod sankcji. KAS odmraża środki rosyjskich firm w Polsce

1,3 mld zł uwolnionych spod sankcji – Krajowa Administracja Skarbowa odmraża środki rosyjskich firm w Polsce.

Przeszukanie domu Zbigniewa Ziobry trwało prawie dobę

Urzędnicy i szef kościelnej fundacji od gigantycznej dotacji z Funduszu Sprawiedliwości z zarzutami. Prokuratura daje do zrozumienia, że to samo czeka Zbigniewa Ziobrę.

Ważne zmiany dla uchodźców z Ukrainy w Polsce. Cel - walka z patologiami

Pobyt czasowy na trzy lata i likwidacja dotowania ośrodków, gdzie mieszka do dziesięciu uchodźców – rząd zmienia zasady dla Ukraińców, by walczyć z patologiami.

Rewolucyjne zmiany w pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Znamy plany rządu

Ukraińcy będą mogli się ubiegać o ochronę tymczasową w Polsce, zlikwidowany ma zostać system finansowania wyżywienia i zakwaterowania w małych pensjonatach do dziesięciu osób.

Immunitet nie chroni mieszkań. Sądy od lat stoją na takim stanowisku

Służby mogły wejść do domów posłów i zabezpieczyć dowody bez uchylenia im immunitetów, bo śledztwo jest w fazie „im rem” – sądy od lat stoją na takim stanowisku. Tak było w sprawie posła Jana Burego oraz prezesa NIK Mariana Banasia.

Duże śledztwo w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Zatrzymano m.in. księdza

ABW zatrzymała księdza Michała O. i trzech urzędników resortu sprawiedliwości. Po dokumenty weszła nawet do pustej willi Zbigniewa Ziobry pod Warszawą.

NIK negatywnie o Funduszu Sprawiedliwości. "Naruszenie podstawowych zasad"

Dotacje związane z „przeciwdziałaniem przestępczości” były naciągane – oceniła NIK w 2021 r.

Ministerialna kontrola w Służbie Ochrony Państwa. Wyniki niejawne

Po audycie w SOP. Badano m.in. zabezpieczenie przy miesięcznicach smoleńskich i ochrony polityków PiS.

Afera zbożowa wciąż nierozliczona. Coraz więcej firm podejrzanych o handel "zbożem technicznym" z Ukrainy

Już 86 firm podejrzewanych o handel technicznym zbożem z Ukrainy. Minister rolnictwa wciąż nie opublikował informacji, kto sprowadzał je do Polski. Powód: „bariery prawne” i strajki rolników.

Collegium Humanum: Jak zaczęła się afera z dyplomami?

Prokuratura blokuje możliwość wyprowadzenia środków z Collegium Humanum.