Izabela Kacprzak

Absolwentka nauk politycznych i dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego

Życie Śląska

Odczarowywanie Beskidów

Pamiętam dzień, gdy ponad 35 lat temu kopalniany autobus po raz pierwszy zawiózł mnie do zasypanego śniegiem Szczyrku. Na nartach marki Polsport próbowałam wjechać na górę na...

Życie Śląska

Kłótnia o podatek

Osiem górniczych gmin żąda od miasta Katowice zwrotu podatku od sprzedaży kopalń. Sprawa najprawdopodobniej zakończy się w sądzie.

Życie Śląska

Bytom nie jest przegrany

Dr hab Robert Krzysztofik z Katedry Geografii Ekonomicznej Uniwersytetu Śląskiego mówi o społecznych efektach zmian w górnictwie i transindustrializacji regionu.

Służby mundurowe

Popijawa z kontrolerem

Drugie dno tragicznej w skutkach imprezy funkcjonariuszy służby więziennej w Opolu. Opijali kontrolę by wypadła dla nich pozytywnie?

„Rz” ujawnia

Sądownictwo

Piramida finansowa przed sądem

Prawie jak Amber Gold. Wyłudził ponad 60 mln zł - odpowie za oszustwo wielkich rozmiarów. Sylwester S., właściciel spółki Remedium - Doradcy Finansowi z Olsztyna oszukał 801...

Życie Śląska

Kuć kadry, póki młode

Władze województwa chcą zaangażować w życie regionu młodych mieszkańców. Mają się oni stać aktywnymi obywatelami zmieniającymi Śląsk na lepsze.

Polityka

Kancelaria Premiera pyta CBA

Byli rządowi urzędnicy – Piotr Matczuk i Anna Plakwicz – założyli spółkę doradczo-konsultingową, choć formalnie pracowali jeszcze w Kancelarii Premiera.

Example Alt
eWydanie