Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Marcin Kube

dziennikarz zajmujšcy się literaturš i muzykš

Plus Minus

Telewizyjny fenomen z Włoch

Tak jak „Ojciec chrzestny" był nie tylko historiš o mafii, ale przede wszystkim o dwudziestowiecznej Ameryce, tak serial „Gomorra" odzwierciedla nie tyle neapolitańskš kamorrę,...

Ranking bibliotek

Centra życia kulturalnego

Najbardziej kreatywne w rozwoju bibliotek to m.in. Niemcy, Dania, Finlandia czy Holandia. Wszystkie elementy dotyczšce modernizacji bibliotek w Polsce sš efektem podšżania za...

Film

Gumkowanie Spaceya

Ridley Scott zrobi dokrętki filmu "All the Money in the World". Wszystko po to by w filmie nie pojawił się Kevin Spacey. Zastšpi go Christopher Plummer.

Plus Minus

Wzlot i upadek Kevina Spacey'a

Obserwujemy upadek jednego z najwybitniejszych współczesnych aktorów. Z każdym dniem wypadajš kolejne trupy z szafy i być może pokazowa egzekucja zmieni Hollywood na lepsze.

Film

Ostatni film Daniela Day-Lewisa

Pojawił się pierwszy zwiastun „Phantom Thread” w reżyserii Paula Thomasa Andersona. 60-letni aktor zapowiedział, że będzie to jego ostatnia rola w karierze.

Plus Minus

Zimny hołd dla „Łowców androidów”

„Blade Runner 2049" jest godnš oryginału kontynuacjš, audiowizualnš ucztš pełnš nawišzań do kultowego filmu Ridleya Scotta. Jednak nie ma w nim aktorskich kreacji i choć jednej...

Literatura

Dla kogo literacki Nobel?

W ostatnich dniach w notowaniach bukmacherskich na literackiego Nobla obok Harukiego Murakamiego zdecydowanie wzrosła pozycja Ngugi Wa Thiong’o.

Film

Ból pisarza i rockmana

Michel Houellebecq oraz Iggy Pop w hipnotyzujšcym dokumencie przekonujš, że cierpienie daje siłę do tworzenia sztuki. Film już w kinach.

Film

"Słoneczny patrol": Reanimacja topielca

Do kin wchodzi "Baywatch. Słoneczny patrol", kolejna produkcja czerpišca z telewizyjnej tandety. 22 wrzeœnia 1989 roku wyemitowano pierwszy odcinek serialu "Słoneczny patrol".

Telewizja

Jak rodził się pornobiznes

„Kroniki Times Square” to nowy serial twórców „Prawa ulicy” i „Treme” o seks przemyœle w Nowym Jorku lat 70. z Jamesem Franco w podwójnej roli głównej.

Literatura

Emigracyjna wizja lokalna

Brakowało takiej ksišżki jak „Syreny z Broadmoor" Jana Krasnowolskiego. Opowiada o przestępczoœci Polaków na Wyspach Brytyjskich.

Example Alt
eWydanie