Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Marcin Kube

dziennikarz zajmujący się literaturą i muzyką

Ranking bibliotek

Centra życia kulturalnego

Najbardziej kreatywne w rozwoju bibliotek to m.in. Niemcy, Dania, Finlandia czy Holandia. Wszystkie elementy dotyczące modernizacji bibliotek w Polsce są efektem podążania za...

Film

Gumkowanie Spaceya

Ridley Scott zrobi dokrętki filmu "All the Money in the World". Wszystko po to by w filmie nie pojawił się Kevin Spacey. Zastąpi go Christopher Plummer.

Plus Minus

Wzlot i upadek Kevina Spacey'a

Obserwujemy upadek jednego z najwybitniejszych współczesnych aktorów. Z każdym dniem wypadają kolejne trupy z szafy i być może pokazowa egzekucja zmieni Hollywood na lepsze.

Film

Ostatni film Daniela Day-Lewisa

Pojawił się pierwszy zwiastun „Phantom Thread” w reżyserii Paula Thomasa Andersona. 60-letni aktor zapowiedział, że będzie to jego ostatnia rola w karierze.

Literatura

Dla kogo literacki Nobel?

W ostatnich dniach w notowaniach bukmacherskich na literackiego Nobla obok Harukiego Murakamiego zdecydowanie wzrosła pozycja Ngugi Wa Thiong’o.

Film

Ból pisarza i rockmana

Michel Houellebecq oraz Iggy Pop w hipnotyzującym dokumencie przekonują, że cierpienie daje siłę do tworzenia sztuki. Film już w kinach.

Film

"Słoneczny patrol": Reanimacja topielca

Do kin wchodzi "Baywatch. Słoneczny patrol", kolejna produkcja czerpiąca z telewizyjnej tandety. 22 września 1989 roku wyemitowano pierwszy odcinek serialu "Słoneczny patrol".

Telewizja

Jak rodził się pornobiznes

„Kroniki Times Square” to nowy serial twórców „Prawa ulicy” i „Treme” o seks przemyśle w Nowym Jorku lat 70. z Jamesem Franco w podwójnej roli głównej.

Życie Ziemi Łódzkiej

Łodzią po literaturze

Nie tylko Reymont i jego „Ziemia obiecana”. O Łodzi pisały także dziesiątki poetów, prozaików i współczesnych pisarzy, których inspiruje dawne przemysłowe miasto.

Literatura

Emigracyjna wizja lokalna

Brakowało takiej książki jak „Syreny z Broadmoor" Jana Krasnowolskiego. Opowiada o przestępczości Polaków na Wyspach Brytyjskich.

Telewizja

Rozrzutny jak sportowiec

"Gracze" to zabawna opowieść o świecie amerykańskich futbolistów przyprawiona odrobiną goryczy. Właśnie rozpoczęła się trzecia seria produkcji.

Telewizja

Kobieta wśród samców alfa

Kobiety mogą konkurować z mężczyznami w sportach drużynowych – taką śmiałą tezę stawiają twórcy sportowo-obyczajowego serialu „Zagrywka” pokazywanego w telewizji FOX.

Example Alt
eWydanie