Jacek Nizinkiewicz

Kraj

"Prezydent nie powinien zaskakiwać PiS"

Jest szansa, że na następnym posiedzeniu Sejmu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS zostaną przegłosowane - mówi w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem wiceminister kultury Jarosław...

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Polityka

PO nie jest zwolennikiem sankcji

Większość w Parlamencie Europejskim domaga się uruchomienia art. 7 przeciw Polsce, czyli unijnej broni atomowej – mówi eurodeputowany Janusz Lewandowski z Platformy Obywatelskiej.

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Polityka

KOD chce znieważyć święte miejsce

Lech Wałęsa wpisał się w obóz zdrady narodowej i to powinno znaleźć się w podręcznikach – mówi Janusz Śniadek, były przewodniczący Solidarności, poseł PiS. - Ubolewam, że na...

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Polityka

Westerplatte bez prezydenta

1 września o 4.40 rano prezydent Andrzej Duda będzie w Wieluniu. Jego poprzednicy obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej zaczynali od Westerplatte.

Polityka

Bugaj: Sympatia do PiS mi przeszła

Jeśli prezes nie poradził sobie z traumą, powinien odejść z polityki – uważa Ryszard Bugaj, były doradca Lecha Kaczyńskiego i były członek Narodowej Rady Rozwoju.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Polityka

Brakuje wyjaśnień szefa MON

- Ludzie nie wychodzą na ulicę dla opozycji. Robią to, bo nie chcą być traktowani jak idioci. Chcą chronić swoją wolność – mówi Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Muzyka

Najpikantniejsza noc roku

Red Hot Chili Peppers zagrali w Krakowie najlepszy koncert z dotychczasowych w Polsce i zaprezentowali listę utworów, której może nam pozazdrościć reszta świata.

Rząd PiS

Gowin: Beata Szydło nie odejdzie

Będąc ministrem sprawiedliwości, nie znalazłem śladów na aktywną rolę Donalda Tuska w aferze Amber Gold – mówi Jarosław Gowin, lider Polski Razem.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Polityka

Chcą zniszczyć Wyklętego Owsiaka

- Jerzy Owsiak to postać mityczna dla PiS. Taki Żołnierz Wyklęty, który w ich ocenie, walczy z rządem Szydło – uważa Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości.

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Literatura

Nie biorę życia zbyt poważnie

Zawsze chciałem łączyć ludzi. Bawić. Spuszczać z nich powietrze. Żyję z żartów, więc będę żartować do śmierci – mówi Henryk Chmielewski, bardziej znany jako Papcio Chmiel,...

Papcio Chmiel kończy 94 lata

Polityka

Komorowski: PiS poniewiera III RP

III RP, która zrodziła się z wyborów 4 czerwca, jest dziełem wszystkich rządów po 1989 roku. Jednak PiS chce pisać historię na nowo – mówi Bronisław Komorowski. były prezydent.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"
Example Alt
eWydanie