Aneta Wieczerzak-Krusińska

absolwentka Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Politologii, dziennikarka ekonomiczna, zajmująca się rynkiem energii i ochrony środowiska

Biznes

Kazachstan czeka na podróżników

Dla wybierających kierunki wakacyjnych wyjazdów ten stepowy kraj to turystyczna nisza. Astana chce to zmienić, ściągając inwestorów i pobudzając gospodarkę.

Energianews

Szacunki wyników Enei i Bogdanki

Po trzech kwartałach wynik EBITDA grupy Enea zwiększył się o 6,6 proc., do prawie 1,95 mld zł. Z kolei zysk netto wzrósł o 21,2 proc., do 838 mln zł – wynika ze wstępnych...

Energianews

Brunatna zieleń Niemiec

Przez najbliższe dwa tygodnie oczy świata zwrócone będą w kierunku Bonn. W stolicy dawnej RFN odbywa się tegoroczny szczyt klimatyczny ONZ, tzw. COP23.

Energianews

Szerokie plany Niemców nad Wisłą

Firma EEW szykuje ekspansję w Polsce. Potentat na niemieckim rynku elektrociepłowni na śmieci zacznie od Gdańska. Potem liczy na umowę w Olsztynie i widzi szanse także na Śląsku.

Energianews

Nowi członkowie w zarządzie TGE

Potwierdziły się nasze informacje z ubiegłego tygodnia. Zarząd Towarowej Giełdy Energii należącej do warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych wzmocni się o Piotra Zawistowskiego.

Energianews

Pół ceny za energię nocą

Specjalna taryfa pojawi się już w tym sezonie grzewczym. W następnym roku może być przetarg na technologię dla elektrowni atomowej – mówi wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Wywiady

Regulator nie wojuje z ministrem

Naszym celem jest ochrona konsumentów i rozwój branży energetycznej – mówi prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Wywiady

Rola gazu w Polsce będzie rosła

Błękitne paliwo w elektrociepłowniach ma największe uzasadnienie ekonomiczne. Poprawia też elastyczność systemu – tłumaczy członek zarządu Siemens Polska Grzegorz Należyty.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Energianews

Niższe wyniki ZE PAK

ZE PAK zanotuje niższy o ok. 46 mln zł zysk brutto. Zmniejszy się też o ok. 35 mln zł wynik netto kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka grupy energetycznej.

Energianews

Bez zielonych aukcji w tym roku

Zaplanowane na październik aukcje dla OZE nie odbędą się, a tę wrześniową anulowano. W tym roku nie będzie też kolejnych. Do zwycięzców aukcji miały trafić 23 mld zł.

Energianews

Tegoroczne aukcje OZE odwołane

Urząd Regulacji Energetyki odwołał planowane w tym tygodniu aukcje na wsparcie dla odnawialnych źródeł energii. Unieważniono też przetargi, które odbyły się pod koniec września.

Example Alt
eWydanie