Aneta Wieczerzak-Krusińska

absolwentka Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Politologii, dziennikarka ekonomiczna, zajmująca się rynkiem energii i ochrony środowiska

Energianews

Pół ceny za energię nocą

Specjalna taryfa pojawi się już w tym sezonie grzewczym. W następnym roku może być przetarg na technologię dla elektrowni atomowej – mówi wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Wywiady

Regulator nie wojuje z ministrem

Naszym celem jest ochrona konsumentów i rozwój branży energetycznej – mówi prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Wywiady

Rola gazu w Polsce będzie rosła

Błękitne paliwo w elektrociepłowniach ma największe uzasadnienie ekonomiczne. Poprawia też elastyczność systemu – tłumaczy członek zarządu Siemens Polska Grzegorz Należyty.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Energianews

Niższe wyniki ZE PAK

ZE PAK zanotuje niższy o ok. 46 mln zł zysk brutto. Zmniejszy się też o ok. 35 mln zł wynik netto kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka grupy energetycznej.

Energianews

Bez zielonych aukcji w tym roku

Zaplanowane na październik aukcje dla OZE nie odbędą się, a tę wrześniową anulowano. W tym roku nie będzie też kolejnych. Do zwycięzców aukcji miały trafić 23 mld zł.

Energianews

Tegoroczne aukcje OZE odwołane

Urząd Regulacji Energetyki odwołał planowane w tym tygodniu aukcje na wsparcie dla odnawialnych źródeł energii. Unieważniono też przetargi, które odbyły się pod koniec września.

Życie Wielkopolski

W Poznaniu o ekoinicjatywach

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce stworzyć program wsparcia wymiany starych pieców węglowych na te bardziej ekologiczne. Celem jest walka z problemem...

Blogi

Będzie mniej „foliówek” do pieca

Już dawno temu pożegnałam „reklamówkę zakupową". Zabieram do sklepu torbę z materiału lub taką wielorazowego użytku. Dlatego pomysł przeznaczenia pieniędzy z tzw. opłaty...

Wywiady

Banki muszą oszacować ryzyka

Oprócz producentów OZE pozwaliśmy też banki - mówi Maciej Mataczyński profesor, partner zarządzający SMM Legal- reprezentuje Energę.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Energianews

Trzeba reanimować rynek

Koncentracja w segmencie wytwarzania energii to nie problem. Na rozwiniętych rynkach działają monopole czy oligopole, a mimo to giełdy są tam płynne – mówi dyrektor w Fortum w...

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Energianews

Energa walczy z wiatrakami o miliardy

Ponad 2 mld zł z tytułu przyszłych zobowiązań płynących z długoterminowych umów na zielone certyfikaty i niespełna miliard do odzyskania z już dokonanych wypłat – to stawka w...

Energianews

Kozienice wystartują w grudniu

Poznańska grupa wyda w tym roku 4 mld zł na wszystkie inwestycje. Dostosowanie jednostek do nowych norm środowiskowych będzie kosztować łącznie ok 500 mln zł.

Wywiady

Energa przepłaciła za farmy wiatrowe

Cena nie miała nic wspólnego z ekonomią. Zlecone przeze mnie analizy wskazują, że przepłaciliśmy, i to znacznie. – mówi Anecie Wieczerzak-Krusińskiej prezes Energi Daniel Obajtek.

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"
Example Alt
eWydanie