Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Bartosz Klimas

Lubi sport i jego historię

Widziane z regionu

Port do przyszłoœci

W Europie nie brakuje nadwodnych i nawodnych miast. Wiele z nich od dawna wykorzystuje ten potencjał nie tylko biznesowo, ale i społecznie, inne dopiero się tego uczš.

Sport

Rosyjski doping wart statuetki

Bohater nagrodzonego Oscarem dokumentu „Ikar" Bryana Fogla oficjalnie zajmował się walkš z dopingiem, ale w rzeczywistoœci chronił rosyjskich sportowców przed odpowiedzialnoœciš.

Życie Regionów

Biblioteka na peronie pierwszym

Dworce to już nie tylko węzły komunikacyjne, ale i centra kulturalne, edukacyjne, rozrywkowe. Samorzšdy coraz częœciej przejmujš nieczynne obiekty lub współpracujš z kolejš na...

Mazowsze

Biznes kosztem sentymentu

To skomplikowana inwestycja, całoœć wymagała œcisłej kontroli konserwatora zabytków – mówi Paweł Schmidt-PrzeŸdziecki, prezes spółki kontrolujšcej jednš trzeciš udziałów w...

Mazowsze

Pięć gwiazdek plus

Otwarcie odnowionego Hotelu Europejskiego zapowiedziano na najbliższe miesišce, a uroczystš galę – na połowę roku.

Podkarpacie

Stalowa wola narodu

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli dostanie 15 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na stworzenie Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Małopolska

Krakowski ogród zimowy

Lawina, igloo, tor saneczkowy, skocznia narciarska... Dla goœci krakowskiego Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowano œnieżno-lodowe atrakcje.

Małopolska

Cztery lata ze stu

W ostatnich latach w Krakowie pojawiło się blisko sto wielofunkcyjnych boisk. Powstać ma kryty 50-metrowy basen. Kończy się budowa Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum...

Œlšsk

Turystyka wielkopiecowa

Urzšd Miasta w Rudzie Œlšskiej przymierza się do przejęcia wielkiego pieca hutniczego – ostatniego takiego urzšdzenia w regionie.

Łódzkie

Niech pierwsi rzucš kamieniem

Jeœli wszystko dobrze pójdzie, wiosnš polscy curlerzy zagrajš wreszcie na lodzie z prawdziwego zdarzenia. W Łodzi powstaje hala curlingowa – pierwszy obiekt w kraju przeznaczony...

Mazowsze

Co dzień œwieży pienišdz

Naszym zamiarem jest powieœć papierowa, wersja internetowa (z wtrętami w postaci fragmentów audycji radiowych, filmów dokumentalnych i fabularnych) oraz multiplastikon.

Œlšsk

Podium dla każdego

Katowice, Chorzów i Mikołów w czerwcu przyszłego roku będš goœcić XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Œlšsk

Królewskie skarby

Zabrze i Chorzów zdobyły wspólnie niemal 60 milionów złotych na ocalenie i promocję dziedzictwa przemysłowego.

Łódzkie

Turbina w ruch

Wiodšca ekspozycja łódzkiego Centrum Nauki i Techniki opowiada o sposobach wytwarzania pršdu. Ale atrakcji jest znacznie więcej.

Mazowsze

Spiritus movens

Plan rewitalizacji dawnej Wytwórni Wódek Koneser przewiduje mieszkania, biura, hotel, sklepy, restauracje i muzeum. To ma być niemal miasto w mieœcie.

Pomorze

W białym domu

Pozbawiony pastelowej elewacji blok przy ulicy Lelewela podbił serca gdynian.

Małopolska

Fiat na miarę naszych możliwoœci

Krakowskie Muzeum Inżynierii Miejskiej prezentuje wystawę „P jak paradoks. Opowieœć o fiacie 125p". Okazja nie byle jaka – pierwsze duże fiaty zjechały z linii produkcyjnej FSO...

Œlšsk

Na srebrnym torze

Lepszy Srebrny Pocišg w garœci niż złoty pod ziemiš – przekonujš organizatorzy eskapad do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Lubelszczyzna

Kim sš ci Hartwigowie?

Julia i Edward Hartwigowie dorastali w Lublinie. Oœrodek Brama Grodzka-Teatr NN przypomina o dzieciństwie sławnej poetki i słynnego fotografika – efektem jest przewodnik „Lublin...

Œlšsk

Przesiadka z ksišżkš

Ruda Œlšska rozpoczyna rewitalizację zabytkowej stacji kolejowej w dzielnicy Chebzie. W budynku siedzibę znajdzie miejska biblioteka, a dworzec nadal będzie obsługiwał pasażerów.

Łódzkie

Prawdziwie włoska robota

Warto zapisać w kalendarzu: 24 listopada w budynku EC1 Wschód zostanie otwarta wystawa „Leonardo da Vinci – energia umysłu". A na niej także polskie akcenty.

Łódzkie

Energia i materia kina

Wschodniš częœć dawnej Elektrowni Łódzkiej opanuje film. Niebawem rozstrzygnięcie konkursu na projekt wnętrza Narodowego Centrum Kultury Filmowej.

Example Alt
eWydanie