Monika Pogroszewska

Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Warszawskim

Rankingi

Skomplikowane transakcje to wyzwanie

Nagradzamy MDDP za doradztwo przy debiucie giełdowym, a także Dentons za rozwiązania dotyczące finansowania nieruchomości.

Ranking Firm Doradztwa Podatkowego 2018

Rankingi

Walczą o przepisy przyjazne dla firm

W tym roku po raz pierwszy przyznaliśmy nagrody za zaangażowanie w tworzenie dobrego prawa podatkowego. Wygrały kancelarie Ożóg Tomczykowski i Grant Thornton, które pracowały...

Ranking firm doradztwa podatkowego

Doradcy podatkowi

Lokalne firmy podbijają rynek krajowy

W pierwszej dwudziestce naszego rankingu znalazło się siedem firm spoza Warszawy i Mazowsza. Jak widać siedziba w regionie nie przeszkadza im zdobywać klientów z innych miast.

Ranking firm doradztwa podatkowego

Rankingi

Ekspert, którego cytują sędziowie

Po raz pierwszy przyznajemy tytuł wschodzącej gwiazdy doradztwa podatkowego. Kapituła jednogłośnie wskazała na dr. Adama Bartosiewicza. Zwróciła też uwagę na osiągnięcia trójki...

Ranking

Rankingi

Nowe kategorie w rywalizacji

W tym roku po raz pierwszy nagradzamy za strony internetowe i tworzenie dobrego prawa podatkowego. Wybieramy też wschodzącą gwiazdę doradztwa.

Ranking doradców podatkowych

Podatki

Dochód dziecka decyduje o uldze

Matka odliczy wydatki na niepełnoletnie niepełnosprawne dziecko, które otrzymało 16 tys. zł renty po zmarłym ojcu. To dlatego, że renta stanowi dochód jej, a nie syna.

VAT

Wirtualne waluty, realny podatek

Ostatnie miesiące to prawdziwy rollercoaster dla przedsiębiorców, którzy inwestują w kryptowaluty. Interpretacje dotyczące ich rozliczenia zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Monitor wolnej przedsiębiorczości
Example Alt
eWydanie