Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Mateusz Rzemek

Absolwent prawa na Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Kadry

Administracja bojkotuje wyroki sądów

Jeśli pracodawca nie chce widzieć u siebie zwolnionej wcześniej osoby, ma wiele sposobów, by nie wykonać prawomocnego wyroku sądu pracy podważającego wypowiedzenie jej umowy.

ZUS

Tylko weto uratuje pracodawców

NSZZ Solidarność i Konfederacja Lewiatan apelują do prezydenta o wstrzymanie zmian podnoszących koszty zatrudnienia o 4 mld zł rocznie.

Składki ZUS

ZUS

Wyższe składki uderzą w firmy

Rząd forsuje zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, który podwyższy koszty zatrudnienia specjalistów i menedżerów.

ZUS

Roboty budowlane bez składek

Jednorazowe wykonanie remontu klatek schodowych i instalacji CO nie może zostać uznane przez ZUS za pracę na oskładkowanym zleceniu. Było dziełem, odbyło się według projektu –...

ZUS

Jak sprawdzić zaległości w ZUS

Zgodnie z nowymi przepisami ZUS nie będzie informował przedsiębiorców o potrąceniach z bieżących wpłat. Warto więc zadbać o elektroniczny dostęp do tych informacji.

ZUS

Jak walczyć z zadłużeniem w ZUS

Przed zmianą zasad rozliczania składek warto spłacić zaległości. Doradca do spraw ulg i umorzeń pomoże przygotować dokumenty, by rozłożyć dług na raty – mówi Paweł Jaroszek,...

Opinie

Proces dla przygotowanych

W polskich sądach szykuje się przyspieszenie. Powinny na nim skorzystać procesujące się firmy, byle tylko obywatele nie zostali z tyłu.

Kadry

SN: zwolnienia lepiej nie odwlekać

Pracodawca może pożegnać się z pracownikiem za wypowiedzeniem, nie później jednak niż przed upływem roku od zdarzeń, które zdecydowały o rozstaniu.

Example Alt
eWydanie