Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katarzyna Kucharczyk

Absolwentka SGH, pisze o rynku kapitałowym

Giełda

Rusza badanie relacji inwestorskich

Na warszawskiej giełdzie jest 480 spółek. Za gros obrotu odpowiadajš te tworzšce WIG30, i to właœnie je bierzemy co roku pod lupę. Nadszedł czas na kolejnš – już czwartš –...

Wywiady

Przykra sytuacja w Tatrach

Obserwowane ataki sš dla nas niezrozumiałe. To działanie na szkodę spółki, przy jednoczesnym podkreœlaniu, że jest ona naszym dobrem narodowym – twierdzi prezes PKL Janusz Ryœ.

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Wywiady

Turystyka w regionie kwitnie

Coraz więcej osób w krajach bałtyckich stać na wczasy za granicš. Jednoczeœnie stopień nasycenia rynku nadal jest tu stosunkowo niski – mówi prezes litewskiej firmy Novaturas...

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Giełda

Lawina wezwań na giełdzie

Od stycznia ogłoszono już 37 wezwań do sprzedaży akcji spółek z GPW. Niektóre przeszły bez echa, ale teraz mamy kumulację tych najciekawszych.

Blogi

Tu popytu nigdy nie braknie

Marketing może zdziałać cuda, szczególnie dziœ, gdy tak obficie okraszony jest socjotechnikš. Jesteœmy gotowi uwierzyć w to, że potrzebujemy nowego produktu, mimo że w domu mamy...

Ranking bibliotek

Tradycja i nowoczesnoœć

III MIEJSCE: Placówka w Œwištkach mocno dba o czytelników. Na swojej stronie internetowej wita ich cytatem Monteskiusza: „Ksišżki sš jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera".

Wywiady

Musimy złapać zmianę za rękę

Lokalizacja Polski jest fantastyczna. Jakoœć kadr też jest waszym atutem – mówi przedstawiciel Accenture Omar Abbosh odpowiadajšcy za strategię, innowacje i inwestycje.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Giełda

CD Projekt rozczarował

Zysk netto w III kwartale był niższy niż oczekiwał rynek. Kurs spada, a wartoœć obrotu akcjami CD Projektu jest dziœ najwyższa w całym WIG - trzykrotnie wyższa niż w KGHM.

Biznes

Comarch pod kreskš

Strata netto krakowskiej spółki w III kwartale wyniosła prawie 3,6 mln zł. Tymczasem analitycy zakładali wypracowanie niewielkiego zysku.

Example Alt
eWydanie