Piotr Mazurkiewicz

Absolwent politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, publicysta.

Blogi

Nierychliwy UOKiK, zniecierpliwione firmy

Firmy muszą zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów transakcje przejęcia innego przedsiębiorstwa, jeśli ich łączny obrót na świecie przekracza 1 mld euro. W Polsce...

Handel

Święta bardziej po amerykańsku

Sezon zakupów bożonarodzeniowych w ostatnich latach zaczynał się coraz wcześniej. W tym roku więcej firm czeka z promocjami do tzw. czarnego piątku.

Rolnictwo

Mniej mięsa, lepszy klimat

Organizacje ekologiczne chcą, aby podczas Światowej Konferencji Klimatycznej w Bonn rozmawiać także na temat warunków przemysłowej hodowli zwierząt.

Handel

Bliżej zakazu handlu w niedzielę

Sejmowa komisja przyjęła mocno zmieniony obywatelski projekt ustawy, który ma zamknąć sklepy w ten dzień. Ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.

Biznes

Sklepy wchodzą do smartfonów

Bardzo szybko rośnie udział zakupów przez urządzenia mobilne. To przyszłość nie tylko branży handlowej, ale też usług czy rozrywki.

Handel

Zakupy w sieci także na eksport

Branża odzieżowa coraz powszechniej korzysta z możliwości handlu elektronicznego. Dzięki kanałom online firmy docierają do klientów również z rynków zagranicznych.

Wywiady i rozmowy

Marek Niechciał: W obronie pluralizmu

Obecnie nie ma prawnych możliwości podzielenia przedsiębiorstw działających na rynku medialnym. Dlatego potrzebne są nowe regulacje, które pozwolą nam chronić interesy państwa –...

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Biznes

Mundial da zarobić nie tylko piłkarzom

Awans biało-czerwonych na mistrzostwa w Rosji nie tylko piłkarzom pozwoli negocjować nowe kontrakty reklamowe. Zyskają na nim także producenci telewizorów, operatorzy...

Handel

Niedziele dalej z zakupami

Sejmowa podkomisja nie rozpatrzyła większości poprawek do projekt o ograniczeniu handlu w niedzielę i przerwała obrady

Example Alt
eWydanie