Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

PKO BP poczuje ulgę kapitałową

PKO Bank Polski dostał zgodę na szersze zastosowanie preferencyjnych wag ryzyka dla hipotek złotowych, co przyniesie mu niemałą ulgę kapitałową.

Banki

Prezes PKO BP: duże banki wymiotą małe

Zdaniem Zbigniewa Jagiełły, prezesa PKO BP, fala konsolidacji w polskim sektorze bankowym "wymiecie" banki średnie i małe. Ostatnie zdarzenia wskazują, że fala ta już ruszyła.

Banki

Obniżony rating SGB-Banku

EuroRating obniżył ocenę kredytową SGB-Bankowi o jeden stopień z BB- do B+. Powodem są słabe wyniki i niskie kapitały. Perspektywa ratingu została jest stabilna.

Banki

Kolejne odpisy Getin Noble Banku

Bank musi dokonać odpisów wartości inwestycji w jednostkach zależnych. To utrudni mu zapowiadane osiągnięcie zysku netto w całym roku.

Banki

Miliardy w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym

BFG ma fundusze na wypłatę środków gwarantowanych warte łącznie 18,6 mld zł. Głównym płatnikiem są banki, ale konieczność wypłaty ponad 4,3 mld zł spowodowały SKOK-i.

Banki

Duży wzrost zysków banków

Polski sektor bankowy przez pięć miesięcy tego roku wypracował 6,44 mld zł zysku netto, czyli o 24,5 proc. więcej niż rok temu. Ile banki mogą zarobić w całym roku?

Finanse

Prokuratura bada banki w sprawie GetBacku

Śledczy otrzymują coraz liczniejsze zawiadomienia od inwestorów indywidualnych, którzy skarżą się na sposób sprzedaży obligacji GetBacku. Pod lupę trafiły banki i być może także...

Banki

Asseco buduje bank Lachowskiego

Niemiecki oddział Golden Sand Bank, tworzonego przez Sławomira Lachowskiego, będzie bazował na centralnym systemie bankowym Asseco Core Banking oraz na rozwiązaniach IBM Services.

Banki

Popyt na hipoteki mocno rośnie

Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym popyt na kredyty mieszkaniowe rósł w dwucyfrowym tempie, choć już nie tak dużym jak w maju. To przejaw przyspieszającego wzrostu cen...

Finanse

GetBack: notowania ruszą w lipcu?

Komisja Nadzoru Finansowego wskazuje, że notowania GetBacku, zawieszone w połowie kwietnia, mogą zostać wznowione tuż po publikacji raportu za I kwartał.

Banki

Rekord w bankowości internetowej

Liczba aktywnych użytkowników bankowości internetowej po raz pierwszy przekroczyła 16 mln osób. Aż 6 mln z nich korzysta też z aplikacji mobilnych.

Finanse

Revolut kusi firmy

Wprawdzie płatnicza spółka specjalizująca się w wymianie walut skupia się na klientach indywidualnych, ale ma ambitne plany także dotyczące przedsiębiorstw.

Banki

To był dobry rok dla banków

Kredytodawcy zwiększyli dochody, trzymają w ryzach koszty działania i ryzyka. Jednak rosnące kapitały negatywnie wpływają na ich rentowność.

Banki

Santander chętny na EuroBank?

Na liście potencjalnych nabywców EuroBanku, wystawionego na sprzedaż przez Societe Generale, jest Santander – donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Banki

Mała rewolucja w zarządzie Idea Banku

Dariusz Makosz został odwołany z zasiadania w zarządzie, a sama zrezygnowała z tej funkcji Aneta Skrodzka-Książek. To pokłosie pośredniczenia w sprzedaży obligacji GetBacku?

Example Alt
eWydanie