Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

Mniejszy bufor kapitałowy dla PKO BP

PKO BP otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego zaktualizowany bufor kapitałowy nałożony na portfel hipotek walutowych. Jest niższy, ale to nie musi oznaczać, że łączne wymogi...

Banki

Banki zwiększają zyski kosztem klientów

Niższe oprocentowanie lokat, a wyższe kredytów, do tego większe opłaty i prowizje – to recepta na poprawę wyników. Dzięki temu banki z GPW zarobiły w III kwartale ponad 3,2 mld...

Banki

Kolejna strata Getin Noble Banku

GNB zanotował kolejną z rzędu stratę kwartalną, zgodnie z prognozami analityków. Problemem nadal jest słaby wzrost dochodów oraz bardzo wysokie odpisy wartości kredytów.

Banki

PZU chce zmian w Alior Banku

Szykują się zmiany w statucie Aliora, o które wnioskuje jego główny akcjonariusz, czyli PZU, mający 31,7 proc. akcji.

Banki

Niski zyski Raiffeisena

Raiffeisen Polbank, który w maju ma zadebiutować na GPW, po trzech kwartałach wypracował tylko 27 mln zł zysku netto. Zadecydowały o tym głównie zdarzenia jednorazowe.

Banki

Ile zarobił Citi Handlowy

Bank Handlowy jutro przedstawi raport za III kwartał. Z prognoz wynika, że poprawił dwie główne linie dochodowe i zmniejszył koszty działania oraz wartość odpisów.

Banki

PKO BP przebija prognozy

Największy bank w Polsce zarobił więcej niż oczekiwał rynek dzięki wyższym przychodom i utrzymaniu stabilnych kosztów operacyjnych oraz odpisów kredytowych.

Banki

Poprawa Getin Holdingu

W III kwartale wszystkie segmenty grupy poprawiły wynik z działalności podstawowej. Rekordowe zyski zanotował Idea Bank Ukraina a Carcade wrócił do grona liderów rynku...

Banki

Kuszenie Ukraińców

Polskie instytucje finansowe odkryły dwa mln potencjalnych klientów. Już startują z ofertami.

Banki

Alior powyżej oczekiwań

Zysk netto Alior Banku okazał się znacznie lepszy niż sądzili analitycy i to mimo gorszego od prognoz wyniku prowizyjnego. Pozytywne zaskoczenie to zasługa mniejszych kosztów.

Banki

Inwestorzy wierzą w banki

Wyceny akcji kredytodawców są już wysokie i aby uzasadnić dalszy wzrost, potrzeba poprawy wyników w tempie, jakie zapewnią podwyżki stóp procentowych.

Banki

Pekao zgodnie z prognozami

Bank Pekao w III kwartale mimo nieco wyższych rezerw wypracował zysk netto nieznacznie przewyższający prognozy. Obiecująco wygląda tempo przyrostu kredytów.

Banki

Nowy prezes BOŚ

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zgodziła się na powołanie Bogusława Białowąsa na stanowisko prezesa Banku Ochrony Środowiska.

Banki

Krupiński prezesem Pekao

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zgodziła się na objęcie przez Michała Krupińskiego stanowiska prezesa Banku Pekao.

Giełda

Alior z technicznym potencjałem

Eksperci techniczni DM PKO BP wskazują, że kurs akcji Aliora stoi przed szansą na pokonanie lokalnego oporu. Jeśli mu się uda, jest szansa na dalsze zwyżki.

Finanse

Będzie rekord w leasingu

Polski rynek leasingu rośnie w o kilkanaście procent, ale jego liderzy – PKO Leasing i Idea Getin Leasing – zwiększyły wartość finansowania znacznie szybciej.

Banki

Kolejne duży wzrost zysku Aliora

Jeden z najmłodszych polskich banków opublikuje w środę wyniki za III kwartał. Według prognoz bardzo mocno zwiększył dochody, co jest głównie zasługą przejęcia BPH.

Banki

Polacy pomagają bankom zarabiać

Sektor bankowy zarabia po kilkanaście miliardów złotych rocznie. Ostatnio osiąganie przez bankierów wysokich zysków mocno ułatwiają przeciętni obywatele.

Banki

Moody’s ocenia Pekao i Aliora

Agencja ratingowa przyjrzała się potencjalnemu połączeniu Banku Pekao i Alior Banku. Dzięki fuzji powstałby gracz mający łącznie 14-proc. udział w polskim rynku.

Banki

mBank nowym partnerem WOŚP

Po raz pierwszy obsługę finansową zbiórki oraz całorocznej działalności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapewni mBank – nowy sponsor Finału WOŚP.

Banki

To był przeciętny kwartał Pekao

Wicelider polskiego rynku opublikuje w środę wyniki za III kwartał. Według prognoz wzrost dochodów był słaby, ale mocną stroną była kontrola kosztów działania i ryzyka.

Banki

ING Bank Śląski lekko powyżej prognoz

Piąty co do wielkości bank w Polsce miał dobry kwartał, w którym poprawiał dochody oraz trzymał kontrolę nad kosztami. W dobrym tempie zwiększył też portfel kredytów.

Banki

Polacy odpuścili 1 mld zł zysków

Aż o 57 proc. spadły zyski z lokat bankowych w ciągu ostatnich czterech lat. Nie jest to wyłącznie wina malejących od 2013 r. stóp procentowych. Sami klienci dobrowolnie...

Finanse

Kolejne rekordy Blika

Polski Standard Płatności, operator systemu Blik, zanotował duże wzrosty liczby transakcji i ich wartości oraz pozyskał nowych klientów.

Biznes

Poczta Polska uruchamia kantor online

Raiffeisen Solutions, spółka prowadząca kantor internetowy Rkantor.com, dostarczyła rozwiązanie umożliwiające klientom Poczty Polskiej wymianę walut online bez wychodzenia z domu.

Banki

ING Bank Śląski poprawi zysk

Piąty co do wielkości bank w Polsce opublikuje w czwartek wyniki za III kwartał. Z prognoz wynika, że zwiększył zyski, choć już nie w tak wysokim tempie, jak inne duże banki.

Example Alt
eWydanie