Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Sztuka

Kolekcja pokazywana nocš

W tegorocznš Noc Muzeów będzie można zobaczyć we Wrocławiu premierowo kolekcję sztuki Bożeny Kowalskiej - historyka, krytyka i teoretyka sztuki.

Film

Co dalej z tym œwiatem

Festiwal Millennium Docs Against Gravity zaczyna się w Warszawie i Wrocławiu w pištek. Niezmiennie jego hasło przewodnie brzmi: „Oderwij się!".

Sztuka

Wyjštkowy œwiat Makowskiego

27 kwietnia w Toruniu otwarcie wystawy „Malarz i jego modele — Tadeusz Makowski. Obrazy, rysunki, grafiki”. To unikalna ekspozycja.

Telewizja

Antonio Banderas jako Picasso

Jeden z najsłynniejszych artystów œwiata cieszšcy się też opiniš mężczyzny, któremu kobiety nie odmawiały. Pablo Picasso deklarował w sztuce i w życiu: „chcę tworzyć coœ...

Telewizja

Czy blokowiska to slumsy

Doœwiadczenie łšczšce miliony Polaków, czyli dom w bloku – będzie bohaterem najbliższej „Niedzieli z wielkš płytš”. Poczštek o 17.15 w TVP Kultura.

Film

Frantisek, czwarty muszkieter

Był pionierem sztuki abstrakcyjnej, choć historia sztuki znacznie dokładniej odnotowała Kandinsky’ego, Malewicza i Mondriana. Frantisek Kupka nazywany jest jednak czwartym...

Film

Czy Holoubek był złym człowiekiem

Był jednym z największych polskich artystów. W marcu minęło 10 lat od jego œmierci. „Niedziela z rolami Gustawa Holoubka” w najbliższš, Wielkanocnš Niedzielę w TVP Kultura.

Teatr

Fredro z dystansem

W poniedziałkowym Teatrze Telewizji premiera „Pana Jowialskiego”. To udany prezent dla widzów w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru.

Film

Afrykański sen kobiety

Fascynowała jako pisarka, ale też jako kobieta. Karen Blixen znana jest przede wszystkim jako autorka „Pożegnania z Afrykš” i „Uczty Babette”.

Muzyka

Wielka rodzina artystów

Elżbieta Penderecka, dyrektor festiwalu opowiada, jak buduje się markę tak wielkiej imprezy muzycznej.

22 WIELKANOCNY FESTIWAL LUDWIGA VAN BEETHOVENA

Sztuka

Cenna jak brylant

Malarz, twórca happeningów i festiwali Artur Krajewski opowiada Małgorzacie Piwowar, dlaczego nie wierzy, że koniec sztuki nastšpi wczeœniej niż koniec œwiata.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Muzyka

Młynarski dobry na niedzielę

Napisał ponad dwa tysišce piosenek. W najbliższej „Niedzieli z…” spotkanie z twórczoœciš Wojciecha Młynarskiego. Poczštek o godz. 17.15 w TVP Kultura.

Film

Pyszne jedzenie ze œmietnika

Żyjemy w kulturze obfitoœci akceptujšcej marnotrawstwo jedzenia. W bogatych krajach iloœć żywnoœci przekracza dziœ zapotrzebowanie o 150-200 procent.

Teatr

Teatr jest po to, żeby nie zwariować

Anna Augustynowicz jako pierwsza kobieta została uhonorowana w 2017 roku nagrodš im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu, przyznawanš przez redakcję...

Example Alt
eWydanie