Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Warszawa

Giganci z klocków Lego

Nowa wystawa budowli z klocków Lego, otwarta w sobotę na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, imponuje rozmachem.

Sztuka

Podwójny Tintoretto na Zamku

W piątek Zamek Królewski w Warszawie otworzy pokaz obrazów Domenico Tintoretta, przedstawiających dwóch świętych Janów: Chrzciciela i Ewangelistę.

Sztuka

Portret wspaniałej kolekcjonerki

Wystawa poświęcona Karolinie Lanckorońskiej na Zamku Królewskim w Warszawie przybliża jej hojny dar z 1994, w którym były m.in. arcydzieła Rembrandta.

Kultura

Dziwny świat Marii Anto

Warszawska Zachęta w dziesiątą rocznicę śmierci artystki prezentuje pierwszy tak obszerny przegląd jej malarstwa.

Sztuka

Sława i wszechstronność Cranacha

Wystawa „Moda na Cranacha” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu prezentuje dzieła mistrza i ich wpływ na sztukę Śląska. Ekspozycja powstała z okazji 500-lecia reformacji.

Plus Minus

Śmieciowa przestrzeń według Koolhasa

O Remie Koolhaasie mówi się, że jest najwybitniejszym intelektualistą wśród architektów i najwybitniejszym architektem wśród intelektualistów. Książka „Śmieciowa przestrzeń",...

Sztuka

Magiczny realizm na sprzedaż

26 października na aukcji sztuki współczesnej DESA Unicum w Warszawie spotkają się trzej najważniejsi polscy twórcy realizmu magicznego: Wojciech Siudmak, Rafał Olbiński i...

Sztuka

Jak sztuka buduje wspólnotę

„Gotong Royong” - otwarta w czwartek wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim jest poświęcona współpracy artystów i lokalnych społeczności w różnych krajach.

Sztuka

Targi sztuki z Witkacym

W piątek rozpoczynają się 15. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Uczestniczy w nich ponad 60 galerii, a towarzyszą specjalne wystawy poświęcone...

Sztuka

Malczewski wart milion

Nieoglądany od bliska 80 lat obraz „Geniusz w pracowni malarskiej” Jacka Malczewskiego trafi na aukcję w DESA Unicum w Warszawie 12 października. Cena wywoławcza wynosi 500...

Teatr

Lalki grają dla dorosłych

W sobotę 7 września w Warszawie rozpoczyna się XII Międzynarodowy Festiwal Teatr Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”!

Sztuka

Święto designu w Łodzi

Trwa 11. edycja Łódź Design Festival Pod hasłem OD NOWA. To jedno z najważniejszych wydarzeń o randze międzynarodowej poświęcone projektowaniu.

Sztuka

Piękno i otchłań Wiednia

Stolica Austrii już szykuje atrakcje na rok 2018. Chce przypomnieć, że przełom XIX i XX wieku przyniósł wiele innowacji w w wielu dziedzinach sztuki, tworząc unikalny modernizm...

Sztuka

Wyobraźnia potrzebna w muzeum

Pracownia Nizio Design International, która projektowała ekspozycje Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, zaprasza tym razem na...

Sztuka

Sztuka do potęgi w stolicy

Nadchodzący weekend w Warszawie jest podwójnym festiwalem sztuki współczesnej, organizowanym przez Warsaw Gallery Weekend i Warsaw by Art.

Sztuka

Ukryte skarby pałacu w Wilanowie

Muzeum pałacu króla Jana III w Wilanowie otworzyło Galerię Magazynową, w której zgromadzono ponad 3 tysiące dzieł sztuki, dotychczas niedostępnych dla zwiedzających.

Sztuka

Metamorfoza starej łaźni

9 września podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Katowicach otwarty zostanie nowy obiekt Muzeum Śląskiego na terenie dawnej kopalni „Katowice”.

Example Alt
eWydanie