Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Biznes

Rosja: Minister trafi do kolonii karnej

Były minister gospodarki Rosji został uznany winnym wzięcia łapówki „szczególnie dużych rozmiarów". Aleksiej Ulukajew został skazany na osiem lat kolonii karnej o zaostrzonym...

Energianews

OPEC jak stachanowiec

W listopadzie kartel eksporterów ropy wykonał swoje zobowiązania z porozumienia o zmniejszeniu wydobycia - na 121 procent.

Ekonomia

Gaz wybucha, Zachód płacze

Wybuch gazu w austriackim hubie gazowym to nie tylko tragedia ludzka, ale i lekcja pokory. Zachód musi szukać alternatywy dla rosyjskiego surowca.

Biznes

Rosja: Kosmiczne długi kosmodromu

Na 44 mln rubli (2,65 mln zł) czeka 1221 robotników, którzy zbudowali kosmiczne lądowisko nad Amurem. Władze federacji nie płaciły im od dwóch lat.

Energianews

Wielka feta na Jamale

Dziś w obecności prezydenta Rosji pierwsza partia gazu skroplonego z zakładów Jamał LNG została załadowana na wyjątkowy arktyczny gazowiec.

Inwestycje

Austriaccy inwestorzy porzucają Rosję

„Klimat inwestycyjny w Rosji był ciężki przez wiele lat i miał stale negatywny wpływ na naszą działalność" - przyznaje austriacka firma inwestycyjna, po sprzedaży wszystkich...

Blogi

Armagedon w Wilnie

Środa będzie drogo kosztować litewską stolicę. Wilno przekształciło się w gigantyczne lodowisko, bo piaskarki, które miały zapanować nad lodem, wyjechały za miasto.

Energianews

Jamał LNG ruszył

Pracę rozpoczęły największe w Rosji zakłady skraplania gazu - Jamał LNG. Pierwszy surowiec zostanie załadowany na arktyczny gazowiec za dwa dni.

Transport

Najdłuższy most Europy

Z 19 km mostu przez Zalew Kierczeński połowa ma już asfaltową nawierzchnię. Do końca roku most połączy Rosję z Krymem. Pierwsze samochody i pociągi pojadą tą trasą za rok.

Lotnictwo

Kompromitacja Aerofłotu z FIFA w tle

Skandal na lotnisku Szeremietiewo pod Moskwą. Po 7 i więcej godzin spędzili pasażerowie Aerofłotu w samolotach, jakoby czekających na pozwolenie odlotu. Prawda jest jednak inna.

Energianews

Dania tworzy Zielony PKB

W Danii coraz lepiej rozwijają się branże związane z ochroną przyrody i oszczędzaniem zasobów naturalnych. Kraj kojarzący się latami z industrialnym rolnictwem i chemią, wraca...

Banki

Bank wart 1 rubla

Na polecenie banku centralnego, kapitał założycielski największego prywatnego banku Rosji został obniżony z 12 mld rubli do 1 rubla. Bank znajduje się pod tymczasowym zarządem.

Example Alt
eWydanie