Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Gaz

Gazprom stracił wszystkie aktywa na Ukrainie

Do budżetu Ukrainy trafiły wszystkie œrodki finansowe Gazpromu na Ukrainie. Majš równowartoœć 3,8 mln dolarów (100 mln hrywien). Poinformował o tym w œrodę minister prawa Paweł...

Ekonomia

Łotewska pralnia nie dla Rosjan

W cišgu pół roku Łotwa zamknie większoœć rachunków klientów zagranicznych w swoich bankach. Ma to uniemożliwić Rosjanom i obywatelom WNP pranie pieniędzy przez kanał łotewski.

Energianews

Rosneft wspiera Kurdystan

Największy rosyjski koncern paliwowy zapłacił awansem 2,1 mld dol. autonomicznym władzom irackiego Kurdystanu. To pienišdze za ropę, którš Rosja kupi od Kurdów z pominięciem...

Ubezpieczenia

Aviva ukarana na Litwie

Bank centralny Litwy ukarał firmę ubezpieczeniowš Aviva Lietuva za złamanie prawa ubezpieczeniowego i narażenie na straty 50 tysięcy litewskich klientów firmy.

Energianews

Cud nad Tamizš

Brytyjczycy zazwyczaj pozostawali œlepi na problemy innych państw, dopóki nie dotknęły ich samych. Tak jest i teraz w wypadku importu gazu z Rosji. Nagle odzyskali wzrok.

Energianews

Litewska ropa nie dla Rosjan

Trzeba zrobić wszystko, by złoża ropy na litewskich wodach terytorialnych nie dostały się rosyjskim koncernom - uważajš politycy i eksperci z Litwy.

Biznes

Rosnšce fortuny ludzi Putina

Najbliżsi i najbardziej lojalni ludzie prezydenta Rosji gwałtownie się bogacš. Klan Rotenbergów liczy już trzech miliarderów.

Energianews

Ukraina ograniczyła pobór gazu

Do najbliższego wtorku obowišzywać będzie na Ukrainie czasowe ograniczenie w dostawach gazu. Ma to zwišzek z odmowš przez Gazprom sprzedaży gazu Ukrainie w marcu.

Example Alt
eWydanie