Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Biznes

Tallin apeluje o e-zdrowie

Ponad sto organizacji z krajów unijnych podpisało się pod deklaracją rozwoju elektronicznych usług w służby zdrowia w Europie.

Finanse

RuCoin dla Rosjan

Rosyjscy przedsiębiorcy chcą, by na terenie Federacji można było legalnie posługiwać się wirtualnym pieniądzem. Ale tylko własnym.

Ekonomia

Rosyjskie cyber wsparcie dla Interpolu

Kaspersky Lab. i Interpol przedłużyli i rozszerzyli porozumienie o współpracy. Rosjanie będą dostarczać międzynarodowej policji dane o zagrożeniach atakami cybernetycznymi.

Energianews

Gaz na ławę

Bruksela będzie sprawdzać szczegóły kontraktów na dostawy gazu z krajów trzecich do krajów Wspólnoty. Za jednym wyjątkiem - ceny zakupu. To przegrana Polski i jej sojuszników.

Giełda

Pierwsze od sankcji rosyjskie IPO

Holding oligarchy Olega Deripaski zadebiutuje na giełdzie w Londynie. Będzie to pierwsze zagraniczne IPO rosyjskiej firmy od nałożenia sankcji na Rosję wiosną 2014 r.

Handel

Bruksela walczy z dumpingiem

Komisja Europejska zaostrzyła prawo anty dumpingowe, by unijne kraje dostały skuteczniejsze narzędzia do walki z importem towarów po zaniżonych cenach.

Dane gospodarcze

Finowie ciągną do miast

Już nie lasy, woda, czyste powietrze i uroda Laponii, ale miasta przyciągają do siebie najwięcej Finów. Tempo urbanizacji przegoniło prognozy. Ceny nieruchomości rosną.

Dane gospodarcze

Świat idzie w górę

Gospodarka Ziemi przez najbliższe dwa lata będzie rosnąć. To zasługa lepszej sytuacji w strefie euro i USA oraz mniejszego tempa spowolnienia w Chinach.

Biznes

Chińczycy ruszają za granicę

Złoty Tydzień - to najdłuższe wolne dla obywateli Chin. Wśród dziesięciu najpopularniejszych kierunków wyjazdowych znalazł się jeden kraj europejski.

Energianews

Jakucja odłączona od zasilania

Moskwa wprowadziła w swojej największej i najzimniejszej prowincji stan wyjątkowy. Pożar w rejonowej elektrowni spowodował wyłączenie zasilania w cały regionie.

Rynek pracy

Moc jest ze Skandynawią

Norwegowie mają największy wśród 130 krajów potencjał ludzkich umiejętności, wiedzy i wykształcenia. Polska wypadła słabo - na 31 pozycji w świecie.

Energianews

Schroeder na czele Rosneft

Były kanclerz Niemiec stanął na czele rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego. To pierwszy obcokrajowiec na tak wysokim stanowisku. Zarobi co najmniej 0,5 mln euro rocznie.

Example Alt
eWydanie