Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Banki

Uwaga na bankomaty!

Rosyjski producent zabezpieczeń oprogramowania, ostrzegł o sprzedaży programu kradnącego pieniądze z bankomatów. Może go kupić każdy, kto ma dosyć pieniędzy.

Energianews

Rosneft ryzykuje w Kurdystanie

Władze Iraku ostrzegły zagraniczne koncerny przed zawieraniem umów naftowych z iracką prowincją Kurdystan. Kontrakt podpisał w tym tygodniu rosyjski Rosneft.

Biznes

Tallin apeluje o e-zdrowie

Ponad sto organizacji z krajów unijnych podpisało się pod deklaracją rozwoju elektronicznych usług w służby zdrowia w Europie.

Finanse

RuCoin dla Rosjan

Rosyjscy przedsiębiorcy chcą, by na terenie Federacji można było legalnie posługiwać się wirtualnym pieniądzem. Ale tylko własnym.

Ekonomia

Rosyjskie cyber wsparcie dla Interpolu

Kaspersky Lab. i Interpol przedłużyli i rozszerzyli porozumienie o współpracy. Rosjanie będą dostarczać międzynarodowej policji dane o zagrożeniach atakami cybernetycznymi.

Energianews

Gaz na ławę

Bruksela będzie sprawdzać szczegóły kontraktów na dostawy gazu z krajów trzecich do krajów Wspólnoty. Za jednym wyjątkiem - ceny zakupu. To przegrana Polski i jej sojuszników.

Giełda

Pierwsze od sankcji rosyjskie IPO

Holding oligarchy Olega Deripaski zadebiutuje na giełdzie w Londynie. Będzie to pierwsze zagraniczne IPO rosyjskiej firmy od nałożenia sankcji na Rosję wiosną 2014 r.

Handel

Bruksela walczy z dumpingiem

Komisja Europejska zaostrzyła prawo anty dumpingowe, by unijne kraje dostały skuteczniejsze narzędzia do walki z importem towarów po zaniżonych cenach.

Dane gospodarcze

Finowie ciągną do miast

Już nie lasy, woda, czyste powietrze i uroda Laponii, ale miasta przyciągają do siebie najwięcej Finów. Tempo urbanizacji przegoniło prognozy. Ceny nieruchomości rosną.

Dane gospodarcze

Świat idzie w górę

Gospodarka Ziemi przez najbliższe dwa lata będzie rosnąć. To zasługa lepszej sytuacji w strefie euro i USA oraz mniejszego tempa spowolnienia w Chinach.

Example Alt
eWydanie