Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Wynagrodzenia

Ile zarabiają trenerzy mundialu?

Najwięcej inkasuje trener mistrzów świata Niemców, a niewiele mniej trenerzy Brazylii i Francji. Adam Nawałka znalazł się na przedostatniej pozycji. Gorzej wynagradzany jest...

Energianews

Będzie weto w OPEC+

Szykuje się starcie zwolenników i przeciwników odmrożenia zamrożenia poziomu wydobycie ropy. Irak, Iran i Wenzeuela chcą zawetować propozycję Rosji i Arabii Saudyjskiej.

Gaz

Gazprom atakuje w Korei

Rosyjski gigant gazowy wrócił do projektu budowy gazociągu do Korei Południowej przez terytorium Korei Północnej.

Ropa

Arabskie pompy przyśpieszyły

Arabia Saudyjska zwiększyła wydobycie ropy, by ustabilizować rynek. W USA liczba stanowisk wydobywczych jest największa od trzech lat.

Ropa

Wenezuelskie pompy stają

Państwowy koncern naftowy Wenezueli w czerwcu nie wywiąże się z kontraktów na dostawy ropy dla głównych klientów w USA, Chinach i Rosji.

Biznes

Austria w mocy Gazpromu

Do 2040 r Austriacy będą zdani wyłącznie na gaz z Rosji. Robią to już od pół wieku. Właśnie podpisali nowy kontrakt.

Gaz

Niemcy są pewni, że Nord Stream-2 powstanie

Dziś spotykają się prezydenci Polski i Niemiec, a także Rosji i Austrii. W Warszawie i Wiedniu głównym tematem rozmów będzie rozbudowa gazociągu północnego. Niemcy są pewni swego.

Gaz

Sąd zajął aktywa Gazpromu w Holandii

Kolejna odsłona ściągania z Gazpromu pieniędzy należnych Ukrainie. Komornicy sądowi wkroczyli do siedmiu holenderskich spółek rosyjskiego koncernu i zajęli ich majątek. Ale nie...

Biznes

Dokąd i za ile podróżuje świat?

Wśród turystów posługujących się kartami Visa najczęściej odwiedzanym krajem w ostatnich dwóch latach była Japonia. Najbardziej luksusowo podróżują Saudyjczycy.

Finanse

Cypr zamyka konta z rajów

Kolejny kraj przyciągający rosyjskie pieniądze podejrzanego pochodzenia, likwiduje konta firm-wydmuszek z rajów podatkowych.

Finanse

Mundialowe ruble zakazane na Ukrainie

Bank centralny Ukrainy wprowadziła zakaz transakcji z rosyjskim banknotem z symboliką mundialową. Powód: mapa Rosji została przedstawiona z Krymem bezprawnie anektowanym w 2014 r.

Finanse

Rosjan czeka masowe bankructwo

Takiego zdania są rosyjscy eksperci. Liczba upadłości konsumenckich rośnie z powodu rosnącego zadłużenia Rosjan i spadających dochodów.

Example Alt
eWydanie