Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Gospodarka

Kolejna kroplówka dla Krymu

W tym roku Krym otrzyma z rosyjskiego budżetu 60 mld rubli (3,6 mld zł) wsparcia. Łšcznie w latach 2014-2020 dotacja z Moskwy osišgnie równowartoœć blisko 50 mld zł.

Energianews

Będzie nowy lider rynku ropy

Rozpędzajšca się produkcja ropy ze złóż łupkowych w USA wyprowadzi w tym roku Amerykę na czoło rynku czarnego złota. W tyle pozostanie Arabia Saudyjska i Rosja.

Energianews

Ropa wybuchła nad Wołgš

Rurocišg wybuchł w czwartek tuż przy wiosce położonej na brzegu Wołgi. Ropa rozlała się ulicami wsi, ale rzekę obronił skuwajšcy jš lód.

Biznes

Austria wspiera Rosję i Gazprom

Do energetycznego koncernu OMV, mocno lobbujšcego w Brukseli na rzecz Gazpromu, dołšczył kanclerz Austrii. Chce on stopniowego znoszenia sankcji wobec Rosji.

Gospodarka

Kapitał ucieka z Rosji

Wypływ kapitału z Rosji okazał się w minionym roku 1,6 raza większy aniżeli w 2016 roku. To efekt drożejšcej ropy i sankcji.

Finanse

Prezes Sbierbanku wspiera bitcoina

Herman Gref jest przeciwny zakazowi używania wirtualnych pieniędzy. Zdaniem Rosjanina, bitcoin to nowe technologie, których nikt nie może dziœ ignorować.

Banki

Polski dług dobrze się sprzedaje

Choć nie ma w Polsce euro, to i tak sytuacja w strefie wspólnej waluty ma wpływ na reakcje rynku nad Wisłš – mówi dyrektor Pionu Rynków Kapitałowych na region CEE w Citigroup w...

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Energianews

Ekolodzy przeciw Nord Stream-2

Œwiatowy Fundusz Dzikiej Przyrody (WWF) wraz ze Zwišzkiem Ochrony Przyrody Niemiec (NABU) żšdajš od władz Niemiec zablokowania rozbudowy gazocišgu północnego. Grożš sšdem.

Biznes

Rosjanie emigrujš na Maltę. Nie za darmo

Rosyjscy biznesmeni płacš po 900 tysięcy euro za paszport Malty. Wœród nowych Maltańczyków jest m.in założyciel i współwłaœciciel największego koncernu internetowego Rosji -...

Energianews

Eurogas lobbuje za Nord Stream 2

Europejskie Stowarzyszenie Firm Gazowych Eurogas chce wstrzymania procedury przyjęcia poprawek Komisji Europejskiej do dyrektywy gazowej. Poprawki utrudniš rozbudowę gazocišgu...

Blogi

Islandia, moja miłoœć

Od pierwszej wizyty w Islandii w 1997 r wiedziałam, że to mógłby być mój kraj. Wprowadzony właœnie zakaz większych zarobków dla mężczyzn, jeszcze mnie w tym utwierdza.

Budżet i Podatki

Rosja: Tax free i podwyżki

Od dziœ (1 stycznia) zagraniczni goœcie odwiedzajšcy Rosję mogš odzyskać 18 proc. VAT od kupionych w federacji towarów. Gorsze wieœci Kreml przygotował dla samych Rosjan.

Example Alt
eWydanie