Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Biznes

Petrobras przegrał ze swoimi robotnikami

Brazylijski gigant energetyczny musi zwrócić swoim robotnikom równowartość około 4,5 mld dolarów, zdecydował sąd najwyższy Brazylii. Koncern zatrudnia 59 tysięcy ludzi.

Wynagrodzenia

Ile zarabiają trenerzy mundialu?

Najwięcej inkasuje trener mistrzów świata Niemców, a niewiele mniej trenerzy Brazylii i Francji. Adam Nawałka znalazł się na przedostatniej pozycji. Gorzej wynagradzany jest...

Energianews

Będzie weto w OPEC+

Szykuje się starcie zwolenników i przeciwników odmrożenia zamrożenia poziomu wydobycie ropy. Irak, Iran i Wenzeuela chcą zawetować propozycję Rosji i Arabii Saudyjskiej.

Gaz

Gazprom atakuje w Korei

Rosyjski gigant gazowy wrócił do projektu budowy gazociągu do Korei Południowej przez terytorium Korei Północnej.

Ropa

Arabskie pompy przyśpieszyły

Arabia Saudyjska zwiększyła wydobycie ropy, by ustabilizować rynek. W USA liczba stanowisk wydobywczych jest największa od trzech lat.

Ropa

Wenezuelskie pompy stają

Państwowy koncern naftowy Wenezueli w czerwcu nie wywiąże się z kontraktów na dostawy ropy dla głównych klientów w USA, Chinach i Rosji.

Biznes

Austria w mocy Gazpromu

Do 2040 r Austriacy będą zdani wyłącznie na gaz z Rosji. Robią to już od pół wieku. Właśnie podpisali nowy kontrakt.

Gaz

Niemcy są pewni, że Nord Stream-2 powstanie

Dziś spotykają się prezydenci Polski i Niemiec, a także Rosji i Austrii. W Warszawie i Wiedniu głównym tematem rozmów będzie rozbudowa gazociągu północnego. Niemcy są pewni swego.

Gaz

Sąd zajął aktywa Gazpromu w Holandii

Kolejna odsłona ściągania z Gazpromu pieniędzy należnych Ukrainie. Komornicy sądowi wkroczyli do siedmiu holenderskich spółek rosyjskiego koncernu i zajęli ich majątek. Ale nie...

Biznes

Dokąd i za ile podróżuje świat?

Wśród turystów posługujących się kartami Visa najczęściej odwiedzanym krajem w ostatnich dwóch latach była Japonia. Najbardziej luksusowo podróżują Saudyjczycy.

Finanse

Cypr zamyka konta z rajów

Kolejny kraj przyciągający rosyjskie pieniądze podejrzanego pochodzenia, likwiduje konta firm-wydmuszek z rajów podatkowych.

Finanse

Mundialowe ruble zakazane na Ukrainie

Bank centralny Ukrainy wprowadziła zakaz transakcji z rosyjskim banknotem z symboliką mundialową. Powód: mapa Rosji została przedstawiona z Krymem bezprawnie anektowanym w 2014 r.

Finanse

Rosjan czeka masowe bankructwo

Takiego zdania są rosyjscy eksperci. Liczba upadłości konsumenckich rośnie z powodu rosnącego zadłużenia Rosjan i spadających dochodów.

Example Alt
eWydanie