Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Marek Dusza

krytyk jazzowy

Muzyka

Goršcy jazz w Krakowie i w Warszawie

Spadkobierca idei improwizacji Johna Coltrane’a, pochodzšcy ze słonecznego Los Angeles Kamasi Washington, ponownie odwiedzi Polskę. 22 maja wystšpi w krakowskim Klubie Studio, a...

Muzyka

Tysišc głosów Bobby’ego McFerrina

Artysta, który z wokalnej improwizacji uczynił fascynujšcy spektakl, wystšpi w niedzielę w warszawskiej hali Ursynów Arena, a dzień wczeœniej w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Muzyka

Komeda, jakiego nie słyszeliœmy

Premierowe programy wypełniš 10. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy, który rozpoczyna się w sobotę 21 kwietnia i potrwa do poniedziałku.

Muzyka

Cztery dłonie wizjonerów jazzu

Znakomity występ duetu pianistów Vijaya Iyera i Craiga Taborna otworzył w niedzielę zimowš edycję 21. Festiwalu Jazz Jantar w gdańskim Klubie Żak.

Muzyka

Emocje płynšce z jazzu

Trębacz Tomasz Stańko mówi Markowi Duszy o przeżywaniu muzyki, powrotach do Polski i festiwalu w Bielsku-Białej.

Muzyka

Energia jak magnes

Występy saksofonisty Kamasiego Washingtona, gitarzysty Billa Frisella i szwedzkiej grupy Tonbruket to wydarzenia pierwszych trzech dni festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

Muzyka

Ten słodki włoski jazz

Radoœć, ekspresja, liryzm i wirtuozeria saksofonisty Francesco Cafiso promieniowały ze sceny ustawionej w sobotę na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Muzyka

Jazz-rockowa sensacja na Bemowie

W pištek Amfiteatr Bemowo będzie miejscem eksperymentu, jakiego nie spodziewali się ani miłoœnicy tria SBB ani znawcy jazzu. Goœciem legendarnej formacji będzie amerykański...

Example Alt
eWydanie