Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Janusz Pindera

Wielki znawca boksu

Boks

Wygrana, po której można być dumnym

Deontay Wilder w dziesištej rundzie zakończył pojedynek z Luisem Ortizem i obronił tytuł organizacji WBC w wadze ciężkiej. Sensacji nie było, ale emocji co niemiara.

Boks

Skuteczna pułapka

Murat Gassijew znokautował Yuniera Dorticosa na osiem sekund przed końcem walki i w finale World Boxing Super Series spotka się z Ołeksandrem Usykiem.

Opolszczyzna

To będš piękne dni

Wielka siatkówka wraca do Opola. Pierwsze mecze Klubowych Mistrzostw Œwiata, z udziałem Zaksy Kędzierzyn-KoŸle, już 12 grudnia.

Boks

Boks: Mistrz mistrzowi nierówny

Zawodowy boks ma kolejnego mistrza, urodzonego w Bejrucie Syryjczyka Manuela Charra, walczšcego na niemieckiej licencji, który właœnie wywalczył pas WBA w wadze ciężkiej.

Plus Minus

Sulejmanoglu: Mały, wielki człowiek

Tacy jak Naim Suleymanoglu rodzš się raz na sto lat, a może i rzadziej. Rekordy œwiata bił na zawołanie, z kolorów znał tylko złoty. Trzykrotny mistrz olimpijski w podnoszeniu...

Boks

Mistrz dotrzymał słowa

Deontay Wilder znokautował w Nowym Jorku Bermanea Stivernea w pierwszej rundzie. Teraz chce walki z Anthony Joshuš.

Boks

Głowa z betonu i młot

W sobotę w Cardiff 80 tysięcy ludzi będzie czekać na cios, którym Anthony Joshua znokautuje Carlosa Takama.

Mazowsze

Przeżyjmy to jeszcze raz

Hala Gwardii to miejsce dla boksu kultowe. Tu w 1953 roku Polacy pod wodzš Feliksa Stamma zdobyli dziewięć medali, w tym pięć złotych, podczas pamiętnych mistrzostw Europy....

Boks

Wystarczyła jedna bomba

Polska noc w Newark nie miała szczęœliwego zakończenia. Krzysztof Włodarczyk przegrał z Muratem Gassijewem przez nokaut.

Boks

Głowa „Diablo” będzie ważna

Dla Krzysztofa Włodarczyka sobotnia walka z Rosjaninem Muratem Gassijewem w Newark może być ostatniš szansš zdobycia raz jeszcze mistrzostwa œwiata.

Boks

Będzie pomnik Papy Stamma

Stanie obok Hali Gwardii w Warszawie, w maju przyszłego roku, w 65. rocznicę mistrzostw Europy, które przyniosły Polsce 9 medali, w tym 5 złotych.

Siatkówka

Nie czas na œwiętowanie

Polki przegrały w Baku z Azerbejdżanem w trzech setach i o ćwierćfinał mistrzostw Europy siatkarek walczyć będš w œrodę z Turcjš lub Ukrainš.

Siatkówka

ME siatkarek: Na poczštek - Niemcy

W rozpoczynajšcych się w Azerbejdżanie i Gruzji mistrzostwach Europy największe szanse na końcowe zwycięstwo daje się Rosji, która będzie bronić tytułu. W gronie faworytek...

Wspomnienia

Siłacz, jakich mało

48 lat temu, 20 wrzeœnia 1969, Waldemar Baszanowski zdobył w Warszawie złoty medal Mistrzostw Œwiata w podnoszeniu ciężarów. Przypominamy tekst z kwietnia 2011

Siatkówka

Baku, oby szczęœliwe

W pištek w Azerbejdżanie i Gruzji poczštek mistrzostw Europy kobiet w siatkówce. Polki zaczynajš od meczu z Niemkami w Baku.

Boks

Czekamy na rewanż

Remis w znakomitej walce Giennadija Gołowkina z Saulem Alvarezem oznacza, że Kazach wcišż jest mistrzem œwiata wagi œredniej.

Boks

Nokautujšcy robot

W sobotę w Las Vegas nie medialny cyrk, tylko prawdziwa walka roku: w wadze œredniej zmierzš się Kazach Giennadij Gołowkin i Saúl Álvarez z Meksyku.

Sport

Warto pomyœleć

Po nieudanych dla Polaków mistrzostwach Europy najważniejsze jest jedno pytanie: zwalniać trenera już teraz czy dać mu drugš szansę.

Boks

Kuba wcišż w ringu goršca

Od lat mistrzostwa œwiata w boksie wyglšdajš podobnie, najczęœciej wygrywajš Kubańczycy. W Hamburgu też tak było.

Plus Minus

Conor McGregor potrzebuje cudu

Kim jest człowiek, który w swojej pierwszej bokserskiej walce stanie oko w oko z niepokonanym Floydem Mayweatherem Juniorem i zarobi 100 milionów dolarów? Jak Irlandczyk Conor...

Siatkówka

ME w siatkówce: Piękna Francja

Rozpoczynajšce się jutro w Polsce mistrzostwa Europy nie majš zdecydowanego faworyta, ale najwięcej szans daje się bronišcym tytułu Francuzom.

Siatkówka
Example Alt
eWydanie